SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Orange reklamuje się jako jedyna sieć, która znosi roaming

Pod hasłem „Tylko Orange znosi roaming” ruszyła kampania reklamowa Orange Polska podkreślająca, że ta sieć jako jedyna w połowie czerwca przestanie pobierać dodatkowe opłaty za usługi w roamingu.

Article

Nowe reklamy Orange Polska informują, że od 15 czerwca klienci tej sieci za usługi w całej Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinie będą płacili tyle samo, co w Polsce. Oznacza to, że znikną dodatkowe opłaty roamingowe, zgodnie z wytycznymi dyrektywy Komisji Europejskiej w sprawie hurtowych stawek za roaming w UE. Analogiczne zasady zostaną wprowadzone w należącej do Orange Polska ofercie nju mobile.

Inni operatorzy telekomunikacyjni w Polsce nie zaproponowali aż tak korzystnych warunków, chociaż też w połowie czerwca znacznie obniżą opłaty za roaming. Swoje cenniki udostępniły już pozostałe największe sieci: T-Mobile Polska, Play i Plus, a także mniejsze telekomy: Virgin Mobile Polska, Mobile Vikings i a2-mobile.

Reklamy Orange Polska z hasłem „Tylko Orange znosi roaming” informują, że większość abonentów tej sieci, korzystających z ofert z nielimitowanymi usługami, od połowy czerwca będzie mogło z nich korzystać bez dodatkowych opłat w całej Unii Europejskiej.

Kampania jest realizowana przede wszystkim w internecie (m.in. Onet.pl, WP.pl, Interia.pl, Gazeta.pl) oraz prasie (wybrane dzienniki i tygodniki). Kreacją raklam zajęła się agencja Publicis Poland, a zakupem mediów - dom mediowy Initiative Media.

Wątpliwości co do nowych cenników roamingu zaproponowanych przez większość telekomów w Polsce wyraziły Komisja Europejska oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. Obie instytucje stwierdziły, że wszyscy operatorzy powinni dostosować swoje oferty roamingowe do nowych przepisów, które mówią jasno o przełożeniu ofert krajowych na połączenia na terenie państw UE, z uwzględnieniem darmowych limitów minutowych, SMS-ów i MMS-ów oraz usług nielimitowanych.

Z kolei Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwrócił uwagę, że Orange Polska jako jedyny operator w pełni dostosował swoją ofertę do nowych przepisów, natomiast inne telekomy wybrały „nieco inne podejście”. UOKiK zaznaczył, że w ramach przysługujących mu kompetencji będzie analizował sytuację na rynku usług roamingowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange reklamuje się jako jedyna sieć, która znosi roaming

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tołdi
Może to zabieg marketingowy, ale tym razem pomarańcza pokazała, że Da Się. Nie sądzę aby na tym stracili, na pewno zyskają nowych klientów. Inne sieci tylko udają zniesienie roamingu, tym samym pokazując jak d*mają swoich klientów.
32 0
odpowiedź
User
Hoody77
Już spisałem Orange na straty, a tu niespodzianka. Chyba znów się przeproszę z tą siecią.
2 0
odpowiedź
User
SZOK?!
1GB netu za granicą?
0 0
odpowiedź
User
slawo//
zależy jaką masz taryfę w orange te większe abonamenty będzie 4 gb do 9,5 gb misięcznie w UE a w polsce bez limitu. potem w UE po przekroczeniu 4 gb bedzie sms że dalej transmisja danych płatna 0,04 gr.za 1MB myślę że to bardzo dobra oferta.Oczywiście rozmowy nielimitowane.dla przykładu w Niemczech jest dalej drogi internet mobilny i małe limity danych,ja płacę 15 euro za 5 GB
0 0
odpowiedź
User
zniesmaczona_oszukana
Bzdura - klienci biznesowi nie mają zniesionych opłat - tak informację właśnie dostałam od opiekuna
0 1
odpowiedź
User
nie ważne
Wystarczy zapoznać się z regulaminem, a nie pytać opiekunów jakiś. Na 4 miesiące, jeżeli ponad 2 będziesz za granicą to wtedy masz dopiero naliczane opłaty. A jeżeli jesteś non stop za granicą, to wykup abonament u zagranicznego operatora, w czym problem? Najpierw czytaj, potem pisz bzdury.
0 0
odpowiedź
User
kura
Z tego co wiem, to a2Mobile też coś z tym zrobiła. Może nie zniosła ale obnizyli ceny.
0 0
odpowiedź
User
mari
Z tego co wiem, to a2Mobile też coś z tym zrobiła. Może nie zniosła ale obnizyli ceny.

No działali, działali w tym temacie. Chyba najbardziej z MVNO obnizyli w ogóle
0 0
odpowiedź
User
wogule
Z tego co wiem, to a2Mobile też coś z tym zrobiła. Może nie zniosła ale obnizyli ceny.

No działali, działali w tym temacie. Chyba najbardziej z MVNO obnizyli w ogóle

chętnie sprawdzę temat.... macie jakiś namiar na to info?
0 0
odpowiedź
User
kencer
Z tego co wiem, to a2Mobile też coś z tym zrobiła. Może nie zniosła ale obnizyli ceny.
Tak a2mobile mocno obiżyli ceny... szczerze mówiąc to są i tak bardzo rozsądne
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing