WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

T-Mobile Polska inwestuje w LTE, 9950 stacji bazowych z obsługą tej technologii

Orange ma 10 tysięcy stacji 4G, prawie 100 procent Polaków w zasięgu

2017-11-17 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Operator Orange Polska poinformował, że w jego infrastrukturze funkcjonuje 10 tysięcy stacji bazowych obsługujących sieć w standardzie 4G. Ponad 5,1 tysiąca  stacji działa w paśmie 800 MHz, a w zasięgu technologii 4G/LTE znajduje się 99,8 procent mieszkańców Polski.

Fot.: Orange Polska Fot.: Orange Polska

O przekroczeniu bariery 10 tys. stacji bazowych obsługujących 4G poinformował na firmowym blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Stacje obsługują łączność w standardzie 4G/LTE, a w ich zasięgu znajduje się obecnie 99,8 proc. populacji Polski. Jabczyński podkreślił, że ponad 5,1 tys. stacji działa w paśmie 800 MHz, które ma zapewniać najlepszy zasięg wewnątrz budynków. Według operatora 2 lata po zakończeniu aukcji na częstotliwości zrealizował on wszystkie zobowiązania pokryciowe, jakie wziął na siebie w ramach przetargu.

- Już przeszło 1/3 wszystkich naszych stacji bazowych zapewnia agregację częstotliwości – zaznaczył we wpisie Jabczyński. - Oznacza to, że możecie korzystać z internetu na Waszych smartfonach z prędkością rzędu 100 Mb/s czy nawet 200 Mb/s. Z drugiej strony w bardzo zatłoczonych miejscach – gdzie najczęściej wykorzystujemy agregację pasm – pozwala ona na komfortowe korzystanie z netu. W takich miejscach agregujemy wszystkie, dostępne dla Orange pasma: 800 MHz, 1800 MHz i 2600 MHz. Takie stacje stanowią już 1/4 wszystkich, na których mamy LTE-Advance – poinformował rzecznik Orange Polska.

W III kwartale br. Orange Polska zanotował spadek zysku netto o 24,3 proc. rok do roku, niższe o 1,3 proc. okazały się też przychody spółki. Na koniec września br. operator miał ponad 14,3 mln użytkowników.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Orange Polska, stacje bazowe, 4G, LTE

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia