WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

DM BDM podwyższył wycenę Agory. Rekomenduje 'kupuj'

Gorący temat

Zagraniczne sieci sklepów odpowiadają Morawieckiemu: eksportujemy polskie produkty za ponad 10 mld zł, zainwestowaliśmy 50 mld euro

0

PAP pozywa Agorę za bezprawne wykorzystywanie jej treści

2017-06-02 A A A KOMENTARZE: 32 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Zarząd Polskiej Agencji Prasowej podjął decyzję o pozwaniu do sądu spółki Agora za bezprawne wykorzystywanie treści PAP przez serwisy internetowe spółki.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR

W czwartek późnym popołudniem PAP wystosował komunikat w tej sprawie. - W związku z zakończeniem z dniem 30 kwietnia obowiązywania umowy pomiędzy PAP a Agora SA, media spółki Agora (m.in. Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, wyborcza.pl, sport.pl i tokfm.pl) utraciły prawo do korzystania z serwisów Polskiej Agencji Prasowej. Pomimo tego serwisy internetowe Agory nadal wykorzystują treści pochodzące z serwisów PAP. Agora nie zaprzestała bezumownego korzystania z treści PAP także po wystosowaniu przez PAP przedsądowego wezwania w tej sprawie. W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd PAP podjął decyzję o pozwaniu spółki Agora SA za bezprawne wykorzystywanie treści PAP - czytamy w oświadczeniu PAP.

Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, to Agora z końcem kwietnia wypowiedziała umowę Polskiej Agencji Prasowej. Powodem miała być ogólna dostępność do treści, które są publikowane przez PAP.

Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory, nie chce tego komentować. - Nie otrzymaliśmy jeszcze pozwu, nie będziemy się więc na razie ustosunkowywali do komunikatu PAP - powiedziała dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Spółka ma wypracować stanowisko po otrzymaniu pozwu oficjalną drogą.

Rosnące wpływy i strata netto Agory

W pierwszym kwartale br. Agora zanotowała 301 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 4,3 proc. więcej niż rok wcześniej) oraz 6,1 mln zł straty netto. W całym ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 0,8 proc. do 1,2 mld zł i 13,2 mln zł straty netto.

Na koniec marca br. firma miała 130,9 mln zł wolnych środków pieniężnych, w tym 47,3 mln zł w gotówce i jej ekwiwalentach oraz 83,6 mln zł zainwestowane w krótkoterminowe papiery wartościowe. Jej spółka zależna AMS miała 21,6 mln zł zablokowane jako zabezpieczenie gwarancji bankowych na realizację, budowę i modernizację wiat przystankowych w Warszawie.

Zadłużenie kredytowe Agory na koniec minionego kwartału wynosiło 107,1 mln zł, z czego 73,5 mln zł przypada na sieć Helios (to kredyty bankowe i zobowiązania z tytułu leasingu finansowego).

Zarząd firmy dwa tygodnie temu zarekomendował walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy, żeby w br. nie wypłacać dywidendy, za to przeznaczyć do 23,83 mln zł na skup własnych akcji.

Autor: jk

Wiecej informacji: PAP, Agora, Gazeta.pl, Gazeta Wyborcza

Komentarze (32) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia