WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Prokuratura bada kupno Wydawnictwa Przekrój przez Gremi Inwestycje w 2013 roku

Paulina Wilk i Piotr Krawczyk w „Przekroju”, 120 tys. egz. nowego numeru

2017-09-15 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Do redakcji kwartalnika „Przekrój” (Wydawnictwo Przekrój) dołączyli Paulina Wilk (jako redaktorka działu Kultura i społeczeństwo) oraz Piotr Krawczyk (jako drugi sekretarz redakcji). We wtorek do sprzedaży w nakładzie 120 tys. egz. trafi jesienny numer pisma.

Paulina Wilk, fot. youtube Paulina Wilk, fot. youtube

Paulina Wilk w latach 2003-2011 była dziennikarką „Rzeczpospolitej”, a potem współpracowała m.in. z „Polityką”, „Tygodnikiem Powszechnym” i TVP Kultura. Napisała kilka książek reportażowych i książek dla dzieci.

Piotr Krawczyk poprzednio przez prawie trzy lata był koordynatorem ds. sprzedaży w firmie Pollux. Wcześniej pełnił różne funkcje menedżerskie m.in. w spółkach EPCD, Aelia Polska, Galeria Centrum i Empik.

Jesienny numer „Przekroju” będzie dostępny w punktach sprzedaży prasy i książek w całej Polsce od najbliższego wtorku. Tak ja poprzednie, nowe wydanie liczy 164 strony i kosztuje 14,90 zł.

W numerze znajdą się m.in. wywiady z astronautą Chrisem Hadfieldem, fotografem Wojtkiem Plewińskim, antropolożką Tanyą Luhrmann, rosyjskimi pitagorejczykami i mazurską miłośniczką samurajskich mieczy, a także artykuły dotyczące przyrodnika Alexandra von Humboldta, malarki Hilmy af Klint i fizyka Rogera Penrose’a. W wydaniu są też nigdy niepublikowane w Polsce opowiadanie Jaroslava Haška i opowieść Howarda P. Lovecrafta o nieśmiertelności.

„Przekrój” jako kwartalnik zadebiutował na rynku pod koniec ub.r., do tej pory ukazały się jego trzy wydania, pierwsze sprzedało się w 100 tys. egz.

Autor: tw

Wiecej informacji: Przekrój, Paulina Wilk

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia