WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Sławomir Siezieniewski krytykowany za odczytanie apelu dyrekcji TVP3 Gdańsk. "Miałem dyżur, wziąłem to na klatę"

Gorący temat

Zagraniczne sieci sklepów odpowiadają Morawieckiemu: eksportujemy polskie produkty za ponad 10 mld zł, zainwestowaliśmy 50 mld euro

0

Personal PR zajmie się kampanią Gdańska na rynkach zagranicznych

2017-05-19 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Agencja Personal PR wygrała przetarg władz Gdańsk i na ich zlecenie zajmie się kampanią promocyjną miasta skierowaną do turystów w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Danii, Norwegii i Szwecji. Pokonała w nim agencję Partner of Promotion.

Shutterstock.com Shutterstock.com

Urząd Miasta Gdańska rozpoczął przetarg na realizację kampanii promocyjnej miasta na rynkach zagranicznych na początku kwietnia br.

Oferty w nim złożyły dwie agencje: Partner of Promotion i Personal PR. Pierwsza z nich zaproponowała cenę ok. 462,6 tys. zł brutto, druga - 480,1 tys. zł brutto. Władze Gdańska wybrały ofertę agencji Personal PR.

Personal PR zajmie się stworzeniem koncepcji kreatywnej kampanii i key visuali w odpowiednich wersjach językowych, budową podstrony www z jesienną ofertą dla turystów weekendowych z wybranych rynków geograficznych. Wymyśli też akcję z wykorzystaniem internetu i mediów społecznościowych, która zachęci turystów przebywających w Gdańsku do dzielenia się wrażeniami na swoich kanałach społecznościowych, a tym samym zachęcania do przyjazdu do Gdańska. Przygotuje też koncepcję z influencerami na Instagramie za pomocą platformy Indahash na rynkach Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy.

Według wstępnych założeń kampania ma być realizowana w tym roku, w dwóch etapach: czerwiec- sierpień i wrzesień-listopad. Obejmować będzie przede wszystkim internet: stronę internetową Gdańska i jego kanały w mediach społecznościowych, portal Lonely Planet, social media (za pośrednictwem influencerów) oraz wyszukiwarkę Google. Celem zaplanowanych działań promocyjnych jest tworzenie wizerunku Gdańska jako atrakcyjnego celu turystyki city-break (weekendowej) oraz zachęcenie zagranicznych turystów do przyjazdu do Gdańska na weekend jesienią. Władze miasta oczekują, że kampania wygeneruje 4 mln kontaktów z przekazem reklamowym na wybranych rynkach zagranicznych.

Autor: bg

Wiecej informacji: Personal PR, kampania Gdańska, Gdańsk

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia