SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Piotr Kwiatkowski za Romualda Szeligę prezesem Credit Agricole Bank Polska

Piotr Kwiatkowski ma zostać nowym prezesem zarządu Credit Agricole Bank Polska. Romuald Szeliga, który pełnił tę funkcję przez ostatnich 10 lat, po zakończeniu kadencji zostanie członkiem rady nadzorczej banku. Do zarządu ma wejść także Bartłomiej Posnow, nadzorując zarządzanie ryzykiem.

Article

Rada nadzorcza Credit Agricole Bank Polska wystąpiła o wydanie stosownych zgód na zmiany w zarządzie do Komisji Nadzoru Finansowego. Powołania nastąpią po ich uzyskaniu.

Romuald Szeliga jest prezesem zarządu Credit Agricole Bank Polska od 2007 r. W sumie z sektorem bankowym jest związany od blisko 30 lat. W swojej karierze odpowiadał m.in. za tworzenie i rozwój sieci sprzedaży, obszary kredytów, ryzyka, skarbu, a także bankowość elektroniczną i marketing. Pracował m.in. w PKO BP oraz BPH, zasiadał w zarządach Wielkopolskiego Banku Kredytowego oraz BZ WBK. W trakcie 10 lat prezesury Szeligi bank przeszedł m.in. rebranding (wcześniej funkcjonował pod nazwą Lukas Bank).

Nowym prezesem zarządu ma zostać Piotr Kwiatkowski, który od 10 lat związany jest z Credit Agricole. Od 2013 r. pełni funkcję wiceprezesa, odpowiadając m.in. za bankowość korporacyjną, inwestycyjną, rynki kapitałowe oraz analizy makroekonomiczne. Wcześniej w roli dyrektora generalnego zarządzał Credit Agricole Corporate and Investment Bank Oddział w Polsce. Był również członkiem rady nadzorczej Credit Agricole Bank Polska.

Kwiatkowski jest doktorem nauk ekonomicznych warszawskiej SGH. W branży bankowej pracuje od ponad 20 lat, w swojej karierze był również dyrektorem biura kredytów w Banku Handlowym (dziś Citi Handlowy), a także kierował m.in. departamentem finansowania strukturalnego i handlu oraz segmentem strategicznych klientów korporacyjnych w Pekao SA.

Do zarządu Credit Agricole ma wejść również Bartłomiej Posnow, który będzie odpowiadał za obszar zarządzania ryzykiem. Ma on blisko 20-letnie doświadczenie w bankowości i doradztwie dla instytucji finansowych. W ostatnich dwóch latach w Bain & Company kierował projektami doradztwa strategicznego dla klientów z sektora bankowego i private equity w Europie Centralnej. Wcześniej pełnił szereg funkcji menedżerskich w Polbank EFG i Raiffeisen Bank, był m.in. dyrektorem banku oraz dyrektorem departamentu zarządzania ryzykiem kredytowym bankowości detalicznej. W swojej karierze związany był również z Citi Handlowym, BNP Paribas oraz PwC.

Pozostały skład zarządu banku Credit Agricole się nie zmieni, natomiast niektórzy jego członkowie będą odpowiadać za nowe obszary. I tak, dotychczas zarządzający ryzykiem Richard Paret ma zająć się dalszym rozwojem sieci sprzedaży oraz kanałów dystrybucji, Jean Bernard-Mas, który zarządza obecnie m.in. pionami IT, back office, a także bezpieczeństwem informacji oraz cyfryzacją, pozostanie w swojej roli, a dodatkowo ma odpowiadać za bankowość korporacyjną. Z kolei Beata Janczur nadal zarządza obszarem HR, a Jędrzej Marciniak marketingiem, customer intelligence oraz rozwojem produktów bankowych. I wiceprezesem Credit Agricole, a jednocześnie senior country officerem grupy w Polsce pozostaje Olivier Constantin, który po zmianach ma bezpośrednio nadzorować pion strategii i finansów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Kwiatkowski za Romualda Szeligę prezesem Credit Agricole Bank Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing