WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

EmiTel o uznaniu przez UKE za podmiot dominujący: niespójne uzasadnienie, rozważymy odwołania

Play ze zgodą UKE na dopłaty w roamingu, 6 groszy za rozmowy wykonane i 1 grosz za megabajt danych

2018-01-23 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Urząd Komunikacji Elektronicznej udzielił sieci Play zgody na wnioskowane przez nią wprowadzenie dopłat do połączeń roamingowych w Unii Europejskiej. Maksymalne ceny brutto za roaming w Play mają wynieść 0,06 złotego za minutę połączenia wychodzącego, 0,03 zł za minutę odebranej rozmowy oraz 0,012 zł za megabajt danych wymienionych z internetem.

Play ze zgodą UKE na dopłaty w roamingu, 6 groszy za rozmowy wykonane i 1 grosz za megabajt danych

Wniosek o możliwość wprowadzenia dopłat do roamingu na terenie Unii Europejskiej P4, właściciel sieci Play złożył wraz z kilkoma innymi telekomami jesienią ub.r.

Teraz, jak poinformował dziennik „Rzeczpospolita” Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wydał decyzję pozwalającą Play na zastosowanie dodatkowych opłat roamingowych na terenie UE.

Wydając swoje pozwolenie regulator wyznaczył jednocześnie maksymalne stawki które operator będzie mógł zastosować w swoich taryfach. Wynoszą one 0,06 zł za minutę wykonanego połączenia, 0,03 zł za odebrane rozmowy, 0,01 zł za wysłanie SMS-a oraz 0,012 zł zarówno za megabajt danych wymienionych z internetem jak i wysłanie wiadomości MMS.

UKE nie odpowiedział na pytania serwisu Wirtualnemedia.pl dotyczące motywów jakimi kierował się podejmując decyzję przyznającą Play prawo do wprowadzenia dopłat.

Komentarza w tej sprawie odmówił także Marcin Gruszka, rzecznik Play. Zapowiedział jedynie że niebawem operator ogłosi swoje stanowisko w związku z możliwością dodatkowych opłat roamingowych.

Autor: ps

Wiecej informacji: Play, roaming, UKE

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia