WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

VoD.pl, Player.pl i WP.tv w dół. Mocno w górę Netflix, ShowMax z 2,6 mln użytkowników (dane serwisów VoD)

Operator sieci Play rozważa wejście na giełdę

2017-04-22 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Firma P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, poinformowała, że rozważa dalsze opcje jej rozwoju m.in. wprowadzenie na giełdę.

Operator sieci Play rozważa wejście na giełdę

- Po 10 latach rozwijania Play do pozycji wiodącej sieci mobilnej w Polsce, udziałowcy i zarząd Play rozważają, jakie są najlepsze opcje, żeby przygotować ją do dalszego etapu wzrostu. Możliwa jest sprzedaż akcji firmy na giełdzie - poinformowało P4 w komunikacie przesłanym do giełdy w Luksemnurgu.

Rzecznik prasowy Play nie przekazuje dalszych informacji na ten temat.

Obecnie właścicielami P4 są grecki fundusz Tollerton Investment oraz islandzki fundusz Novator. W ub.r. wystawiły firmę na sprzedaż, według nieoficjalnych ustaleń do przeprowadzenia procesu wynajęto banki Bank of America Merrill Lynch i UBS, a wartość P4 oszacowano na 12 mld zł.

Niewiążące oferty złożyło kilka funduszy inwestycyjnych m.in. Blackstone Mortgage Trust oraz wspólną ofertę od Warburg Pincus LLC i Cinven Limited. Proponowano ceny wynoszące ok. 3 mln dolarów, co nie zadowoliło właścicieli i zdecydowali się odwołać sprzedaż.

W ub.r. sieć Play zanotowała 5,44 mld zł wpływów operacyjnych (po wzroście o 12,5 proc. w skali roku), 3,18 mld zł wpływów od użytkowników (7,9 proc. w górę) i 1,79 mld zł skorygowanego zysku EBITDA (14 proc. w górę). Liczba klientów sieci zwiększyła się do 14,4 mln.

Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych są notowani dwaj inni operatorzy telekomunikacyjni: Orange Polska i Cyfrowy Polsat (właściciel m.in. sieci Plus).

Autor: tw

Wiecej informacji: Play, P4

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia