WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVN celuje w technologię 4K. Odcinki wiosennych premier w 4K trafią do Playera

Play przedłuża współpracę z MediaCom Warszawa

2018-02-23 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Operator sieci komórkowej Play rozstrzygając przetarg na obsługę mediową zdecydował się kontynuować dotychczasową współpracę z domem mediowym MediaCom Warszawa należącym do GroupM.

Play przedłuża współpracę z MediaCom Warszawa

Przetarg na planowanie i zakup mediów dla marki Play rozpoczął się w listopadzie ub.r. Firma na żadnym etapie postępowania nie informowała o liczbie i nazwach zaproszonych do niego agencji. Przetarg prowadzony był przy udziale audytora MediaStrategy.

Postępowanie prowadzone było kilkuetapowo. W dwóch ostatnich MediaCom konkurował już tylko z jedną agencją. Jesienią zapowiadano, że wybór zwycięzcy nastąpi najpóźniej na początku stycznia br. Tymczasem jak informuje Play Communications, ze względu na dynamiczne zmiany rynkowe z grudnia zeszłego roku konieczne było przeprowadzenie dodatkowego etapu sprawdzającego warunki kosztowe uwzględniające owe zmiany.

Po uwzględnieniu wszystkich elementów z procedury przetargu, operator postanowił przedłużyć współpracę z MediaComem. Jak uzasadnia, zwycięzca wykazał się najlepszą polityką kosztową oraz zakresem badań wspierającym strategię rozwoju Play.

Tym samym MediaCom utrzymał obsługę marki Play, dla której w zakresie planowania i zakupu mediów pracuje już kilka lat. Agencja obroniła budżet tego klienta także pod koniec 2015 roku.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. wydatki marketingowe Play Communications wyniosły 131,9 mln zł, o 13,9 proc. mniej niż rok wcześniej.

Autor: bg

Wiecej informacji: Play, MediaCom

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia