WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Debiut giełdowy Play Communications pod koniec lipca. Firma chce pozyskać 5,3 mld zł, 44 zł za akcję

Play z własną siecią do 2020 roku, wszyscy Polacy w zasięgu operatora

2017-07-04 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Play zapowiedział, że do końca 2020 roku sfinalizuje budowę własnej sieci telekomunikacyjnej w Polsce, co wyeliminuje konieczność stosowania krajowego roamingu. Obecnie operator posiada w kraju ponad 5 tysięcy nadajników, a w zasięgu sieci 4G LTE jest z górą 92 procent Polaków.

Play z własną siecią do 2020 roku, wszyscy Polacy w zasięgu operatora

Dane dotyczące infrastruktury telekomunikacyjnej Play oraz plany jej rozbudowy zostały zawarte w prospekcie emisyjnym opublikowanym przez Play Communications w związku z szykowanym wejściem spółki na giełdę.

Zgodnie z opublikowanymi informacjami obecnie w zasięgu własnej sieci Play największą dostępność (92,1 proc.) osiągnięto w technologii 4G LTE. Najgorszy wynik (78,8 proc. populacji) dotyczy połączeń w standardzie 4G LTE Ulltra.

Obecnie Play posiada na terenie Polski ponad 5,1 tys. stacji bazowych, a własna sieć operatora obsługuje ponad 90 proc. ruchu związanego z transmisją danych.

Według planów do 2020 r. Play zamierza posiadać 7,5 tys. nadajników, co ma zapewnić operatorowi dotarcie do 100 proc. mieszkańców Polski. Tylko w br. zapowiadane są inwestycje na poziomie 700 mln zł., a w perspektywie średnioterminowej nakłady mają wynosić 8 proc. przychodów telekomu. Na razie operator nie zamierza rezygnować z roamingu krajowego, który według podanych w prospekcie danych kosztuje mniej niż 3 proc. wszystkich kosztów operacyjnych.

Publikując informacje i plany związane z rozbudową infrastruktury Play przedstawił także obecny schemat swojej sieci szkieletowej widoczny poniżej.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Play, Play Communications, giełda, zasięg

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia