SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Play z własną siecią do 2020 roku, wszyscy Polacy w zasięgu operatora

Play zapowiedział, że do końca 2020 roku sfinalizuje budowę własnej sieci telekomunikacyjnej w Polsce, co wyeliminuje konieczność stosowania krajowego roamingu. Obecnie operator posiada w kraju ponad 5 tysięcy nadajników, a w zasięgu sieci 4G LTE jest z górą 92 procent Polaków.

Article

Dane dotyczące infrastruktury telekomunikacyjnej Play oraz plany jej rozbudowy zostały zawarte w prospekcie emisyjnym opublikowanym przez Play Communications w związku z szykowanym wejściem spółki na giełdę.

Zgodnie z opublikowanymi informacjami obecnie w zasięgu własnej sieci Play największą dostępność (92,1 proc.) osiągnięto w technologii 4G LTE. Najgorszy wynik (78,8 proc. populacji) dotyczy połączeń w standardzie 4G LTE Ulltra.

Obecnie Play posiada na terenie Polski ponad 5,1 tys. stacji bazowych, a własna sieć operatora obsługuje ponad 90 proc. ruchu związanego z transmisją danych.

Według planów do 2020 r. Play zamierza posiadać 7,5 tys. nadajników, co ma zapewnić operatorowi dotarcie do 100 proc. mieszkańców Polski. Tylko w br. zapowiadane są inwestycje na poziomie 700 mln zł., a w perspektywie średnioterminowej nakłady mają wynosić 8 proc. przychodów telekomu. Na razie operator nie zamierza rezygnować z roamingu krajowego, który według podanych w prospekcie danych kosztuje mniej niż 3 proc. wszystkich kosztów operacyjnych.

Publikując informacje i plany związane z rozbudową infrastruktury Play przedstawił także obecny schemat swojej sieci szkieletowej widoczny poniżej.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play z własną siecią do 2020 roku, wszyscy Polacy w zasięgu operatora

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
play
To już T-mobile całkiem padnie.
1 1
odpowiedź
User
Pawel
Jestem 10 km od krosna internet w play nie dziala - jest to niestety standard w play piza miastem. Play to G
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing