WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Debiut giełdowy Play Communications pod koniec lipca. Firma chce pozyskać 5,3 mld zł, 44 zł za akcję

Gorący temat

Agora za 8,65 mln zł sprzedaje siedzibę „Gazety Wyborczej” w Gdańsku

0

Play z własną siecią do 2020 roku, wszyscy Polacy w zasięgu operatora

2017-07-04 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Play zapowiedział, że do końca 2020 roku sfinalizuje budowę własnej sieci telekomunikacyjnej w Polsce, co wyeliminuje konieczność stosowania krajowego roamingu. Obecnie operator posiada w kraju ponad 5 tysięcy nadajników, a w zasięgu sieci 4G LTE jest z górą 92 procent Polaków.

Play z własną siecią do 2020 roku, wszyscy Polacy w zasięgu operatora

Dane dotyczące infrastruktury telekomunikacyjnej Play oraz plany jej rozbudowy zostały zawarte w prospekcie emisyjnym opublikowanym przez Play Communications w związku z szykowanym wejściem spółki na giełdę.

Zgodnie z opublikowanymi informacjami obecnie w zasięgu własnej sieci Play największą dostępność (92,1 proc.) osiągnięto w technologii 4G LTE. Najgorszy wynik (78,8 proc. populacji) dotyczy połączeń w standardzie 4G LTE Ulltra.

Obecnie Play posiada na terenie Polski ponad 5,1 tys. stacji bazowych, a własna sieć operatora obsługuje ponad 90 proc. ruchu związanego z transmisją danych.

Według planów do 2020 r. Play zamierza posiadać 7,5 tys. nadajników, co ma zapewnić operatorowi dotarcie do 100 proc. mieszkańców Polski. Tylko w br. zapowiadane są inwestycje na poziomie 700 mln zł., a w perspektywie średnioterminowej nakłady mają wynosić 8 proc. przychodów telekomu. Na razie operator nie zamierza rezygnować z roamingu krajowego, który według podanych w prospekcie danych kosztuje mniej niż 3 proc. wszystkich kosztów operacyjnych.

Publikując informacje i plany związane z rozbudową infrastruktury Play przedstawił także obecny schemat swojej sieci szkieletowej widoczny poniżej.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Play, Play Communications, giełda, zasięg

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia