WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Men’s Health” liderem sprzedaży wśród pism męskich w I-III kwartale, wszystkie tytuły na minusie

Play ze sprawniejszą obsługą krajowego roamingu. „Ulepszenia w działaniu sieci”

2017-12-15 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Play rozsyła do użytkowników tej sieci informacje o płynniejszym przełączaniu pomiędzy operatorami w ramach krajowego roamingu. Dzięki temu jakość połączeń ma ulec poprawie. - Spełniamy obietnice, to efekt ulepszeń w funkcjonowaniu sieci - przyznaje w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Marcin Gruszka, rzecznik Play.

Play ze sprawniejszą obsługą krajowego roamingu. „Ulepszenia w działaniu sieci”

Kłopoty Play z krajowym roamingiem trwały od kilku miesięcy i dotyczyły przede wszystkim  prędkości oraz jakości połączeń z internetem. W czerwcu br. doszło do tego że operator obniżył transfer w ramach roamingu do poziomu 1,5 Mb/s.

W połowie września br. Marcin Gruszka, rzecznik Play zapowiedział, że operator podjął działania związane z poprawą jakości połączeń w krajowym roamingu, a różnica ma być odczuwalna dla użytkowników w nadchodzących miesiącach. Teraz Play wysyła do użytkowników wiadomości SMS w których potwierdza zapowiedziane wcześniej usprawnienia.

- Uruchomiliśmy płynne przełączanie między Play a sieciami naszych partnerów w roamingu krajowym. Jakość usług powinna być lepsza - zapowiada Play w SMS-ie.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Marcin Gruszka przyznał, że obecna poprawa w działaniu krajowego roamingu jest efektem ulepszeń wprowadzonych przez operatora, nie zdradził jednak ich szczegółów technicznych. Zaznaczył też, że Play spełnia obietnice złożone wcześniej wobec użytkowników.

Autor: ps

Wiecej informacji: Play, roaming

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia