WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

PMPG Polskie Media kontra Media Works. "Wprowadzenie w błąd co do faktycznej kondycji finansowej"

PMPG Polskie Media przegrała proces dot. poręczenia wekslowego, ma zapłacić ponad 600 tys. euro

2017-06-19 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że firma PMPG Polskie Media (właściciel m.in. „Wprost” i „Do Rzeczy”) ma zapłacić 563 tys. zł, odsetki od 1,3 mln euro i 107,2 tys. zł kosztów procesu w związku z poręczeniem wekslowym udzielonym spółce 3P Inwestycje Internetowe. PMPG nie zgadza się z tym orzeczeniem i złoży apelację.

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media /  fot. Beata Jarzębska Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media / fot. Beata Jarzębska

Pozew z tej sprawie został złożony przez BZ WBK dwa lata temu. Podstawą roszczenia jest poręczenie wekslowe udzielone przez PMPG Polskie Media za zobowiązanie spółki 3P Inwestycje Internetowe (obecnie będącej w upadłości), której prezesem jest Adam Surmacki, były członek rady nadzorczej PMPG. Wydawca „Wprost” w marcu br. złożył wniosek sądowy o pozbawienie Surmackiego prawa do prowadzenia działalności gospodarczej na 10 lat.

Według PMPG Polskie Media powództwo BZ WBK jest w całości bezzasadne, ponieważ poręczenie wekslowe nie zostało nigdy skutecznie ustanowione. - Rażące niedbalstwo i brak reakcji na problemy z regulowaniem należności finansowych przez zarządzaną przez Piotra Surmackiego spółkę 3P Inwestycje Internetowe Sp. z o.o. doprowadziły do tego, że spółka ta nie była w stanie pokryć zobowiązań wobec wierzycieli - uzasadnia spółka w komunikacie giełdowym.

Jednak Sąd Okręgowy w Warszawie 13 czerwca orzekł, że PMPG Polskie Media w związku z wystawionym poręczeniem wekslowym ma zapłacić BZ WBK 563,12 tys. euro, odsetki od 742,3 tys. euro (za okres od sierpnia 2014 do września ub.r.) i od 563,12 tys. euro za okres od września ub.r. do dnia zapłaty, a także 107,22 tys. zł kosztów procesu.

Wyrok jest nieprawomocny, a PMPG Polskie Media poinformowała, że odwoła się od niego. Jednocześnie spółka utworzy rezerwę finansową na całość lub część zasądzonej kwoty, co obciąży wynik firmy w bieżącym półroczu.

PMPG Polskie Media zapowiada, że w przypadku ewentualnego uprawomocnienia się niekorzystnego dla niej wyroku wystąpi o odszkodowanie od Piotra Surmackiego.

W pierwszym kwartale br. firma zanotowała 11,89 mln zł wpływów ze sprzedaży i 1,41 mln zł zysku netto.

Autor: tw

Wiecej informacji: PMPG Polskie Media, weksel, Piotr Surmacki

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia