Po protestach „Laboratorium” wraca do TVP

TVP1 ma pokazać jesienią nowe odcinki magazynu „Laboratorium”. Program został zawieszony po 25 latach obecności na antenie na początku roku.

ks
ks
Udostępnij artykuł:

„Laboratorium XXI wieku” to najstarszy cykliczny program popularnonaukowy TVP.  Rezygnacja z produkcji nowych odcinków w styczniu 2010 spotkała się z protestami dziennikarzy, środowisk naukowych oraz samych widzów. Grupa domagająca się powrotu magazynu na antenę powstała między innymi na Facebook.com (blisko 3 tys. członków).

- Największe zasługi dla przywrócenia programu na antenę mają wicepremier Waldemar Pawlak i Przewodniczący Rady Nadzorczej TVP Bogusław Szwedo. Bez osobistego zaangażowania Przewodniczącego, która sam odwiedzał i kilkukrotnie nakłaniał Dyrekcję TVP1 szanse na powrót były zerowe – tłumaczy w specjalnym oświadczeniu Wiktor Niedzicki, twórca formatu.

Jak informują autorzy „Laboratorium” podpisano umowę na 12 nowych odcinków. Od września program będzie miał tytuł „Laboratorium europejskie”. Cykl ma prezentować prace polskich naukowców, którzy za pieniądze z Unii Europejskiej prowadzą badania, bądź próbują otrzymane wyniki zastosować w praktyce. Emisję zaplanowano od września na wtorki (godzina11.00).

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PR Wings: ostatnie dni na zgłoszenia w pierwszym terminie

PR Wings: ostatnie dni na zgłoszenia w pierwszym terminie

Dokument o księdzu Kaczkowskim jesienią w kinach.TVP prezentuje zwiastun

Dokument o księdzu Kaczkowskim jesienią w kinach.TVP prezentuje zwiastun

Jędrzejewski już po przesłuchaniu. Nie chciał zeznawać, nie miał telefonu

Jędrzejewski już po przesłuchaniu. Nie chciał zeznawać, nie miał telefonu

Kolejne Lwy na Cannes Lions dla polskich projektów

Kolejne Lwy na Cannes Lions dla polskich projektów

Praca, dom, obowiązki, czyli główna wymówka Polaków. W jaki sposób wprowadzić trening do naszych grafików?
Materiał reklamowy

Praca, dom, obowiązki, czyli główna wymówka Polaków. W jaki sposób wprowadzić trening do naszych grafików?

Disney+ zapowiada polskie nowości: będzie "Breslau 2" i dwa nowe seriale

Disney+ zapowiada polskie nowości: będzie "Breslau 2" i dwa nowe seriale