SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Po przejęciu przez Disneya rozrywkowego segmentu 21st Century Fox pozostałą częścią firmy pokieruje Lachlan Murdoch

Po sfinalizowaniu transakcji przejęcia przez Disneya rozrywkowych aktywów koncernu 21st Century Fox częścią która pozostanie będzie kierował Lachlan Murdoch pełniąc rolę prezesa i CEO. Jego ojciec Rupert Murdoch zajmie fotel wiceprezesa, a funkcje dyrektora finansowego i operacyjnego połączy ze sobą John Nallen.

Rupert Murdoch Article

Umowa zgodnie z którą Disney ma przejąć za 52,4 mld dol. rozrywkowy segment 21st Century Fox została zawarta w grudniu ub.r. Zgodnie z nią w ręce Disneya trafią m.in. studio filmowe 20th Century Fox, satelitarni nadawcy Sky i Star oraz prawa do wielu znanych tytułów filmowych.

 Obecnie transakcja czeka na zgody udziałowców obu spółek oraz regulatorów rynku, a do gry włączył się ostatnio Comcast proponując zastąpienie Disneya i kupno rozrywkowego Foxa za kwotę 60 mld dol.

Tymczasem Rupert Murdoch, założyciel 21st Century Fox patrzy już w przyszłość i zdecydował jak będzie wyglądało szefostwo pozostałej części firmy po zakończeniu transakcji z Disneyem. Chodzi o kierowanie takimi aktywami jak Fox News Channel, Fox Business Network, Fox Broadcasting Company, Fox Sports czy Fox Television Stations Group.

W komunikacie spółka podała, że prezesem „nowego Foxa” zostanie Lachlan Murdoch, który będzie także CEO koncernu. Jego ojciec Rupert Murdoch wybrał dla siebie mniej eksponowane stanowisko wiceprezesa. Z kolei John Nallen, obecny szef finansowy Foxa otrzyma dodatkowe obowiązki dyrektora ds. operacyjnych firmy.

Rupert Murdoch podkreślił, że po uporządkowaniu struktury „nowy Fox” stanie się marką na wskroś amerykańską i nastawioną na wymagania widzów w USA. Pozostanie też jednym z dominujących graczy na globalnym rynku medialnym. Według wcześniejszych zapowiedzi proces przejmowania rozrywkowego segmentu Foxa przez Disneya może potrwać nawet rok.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po przejęciu przez Disneya rozrywkowego segmentu 21st Century Fox pozostałą częścią firmy pokieruje Lachlan Murdoch

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing