WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Świąteczne wyzwania w reklamie kuchni IKEA (wideo)

Jedna piąta Polaków planuje w 2017 r. zakup mebli, najczęściej łóżka i mebli kuchennych

2017-01-26 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Co piąty Polak planuje zakup mebli do końca 2017 r. - wynika z badania PMR.

Jedna piąta Polaków planuje w 2017 r. zakup mebli, najczęściej łóżka i mebli kuchennych

Tegoroczne plany zakupu mebli powiązane są z poziomem dochodów w gospodarstwie domowym: o ile w grupie respondentów deklarujących łączny dochód netto per capita na poziomie do 1000 zł co piąty (20%) badany rozważa zakup mebli, to w grupie najzamożniejszych respondentów odsetek ten wynosi 26%.

Spośród osób deklarujących zakup mebli do końca 2017 r., co czwarta ma w planach zakup łóżka i/lub mebli kuchennych (po 24%). Zakup komody i całego kompletu mebli rozważa co piąty badany z tej grupy (odpowiednio 19% i 18%).


Podobnie jak w poprzedniej fali badania, najczęściej rozważanym miejscem zakupu mebli są sklepy sieci IKEA (35% - o 11 pkt. proc. więcej niż w badaniu z 2015 r.). Co czwarty badany rozważa zakup w salonach sieci Agata Meble (28%) lub BRW (26%). Z kolei 1/5 deklarujących zakup mebli do końca 2017 r. planuje nabycie mebli "szytych na miarę" u stolarza (19%).

Ponadto 8 na 10 badanych rozważających zakup mebli do końca 2017 r. zadeklarowało chęć zapłacenia większej kwoty za meble wyższej jakości (79%). Nieco mniejszy odsetek oczekuje fachowej porady sprzedawcy (76%) oraz jest w stanie przejechać kilkanaście kilometrów więcej, aby tylko znaleźć mebel, który najbardziej mu odpowiada. Motywy te są zgodne z deklaracjami wszystkich badanych dotyczącymi czynników wyboru mebli, zgodnie z którymi w procesie zakupu najważniejsza jest ich jakość, wytrzymałość (w tym odporność na zniszczenie) oraz funkcjonalność (odpowiednio 70% i 67% wskazań).

Badanie zostało przeprowadzone na potrzeby raportu PMR "Handel detaliczny artykułami wyposażenia wnętrz w Polsce 2016" we wrześniu 2016 r., na reprezentatywnej próbie Polaków.

Autor: km

Wiecej informacji: meble, zwyczaje zakupowe

503 Service Temporarily Unavailable

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.


Apache Server at www.wirtualnemedia.pl Port 80

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej