WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Brytyjska policja testuje drony w działaniach operacyjnych

Policja przeszukała redakcję „Faktów i Mitów”, redaktor naczelny zatrzymany

2016-02-16 A A A KOMENTARZE: 55 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wczoraj przed południem do redakcji tygodnika „Fakty i Mity” (Błaja News) wkroczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi przeszukiwali biuro, zabezpieczając dokumenty i kopie dysków. Zatrzymany został redaktor naczelny pisma Roman Kotliński - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Policja przeszukała redakcję „Faktów i Mitów”, redaktor naczelny zatrzymany

W akcji zleconej przez Prokuraturę Apelacyjną w Łodzi uczestniczyło kilkunastu funkcjonariuszy CBŚP, którzy przebywali w redakcji „Faktów i mitów” do wieczora. Z budynku wyniesiono kopie dysków redakcyjnych i księgowych, a także dokumenty księgowe.

Na miejscu zatrzymano Romana Kotlińskiego, redaktora naczelnego tygodnika, który w poprzedniej kadencji Sejmu był również posłem Ruchu Palikota (później Twojego Ruchu). Czterech pracowników redakcji zostało przesłuchanych.

Materiały zabezpieczone przez CBŚP w czasie wczorajszej akcji redakcja „Faktów i Mitów” objęła tajemnicą dziennikarską.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, redaktor naczelny nie wrócił jeszcze do redakcji, nie wiadomo, czy postawiono mu jakieś zarzuty. Wydawca „Faktów i mitów” informuje, że w sprawie tygodnika nie toczy się żadne śledztwo, a prokuratura nie wzywała wcześniej redakcji do wydania dokumentów i dysków.

- Jestem wstrząśnięty tym, co wydarzyło się wczoraj w redakcji „FiM”. To chyba bezprecedensowe wydarzenie w dziejach mediów w III RP - tak co do skali przeszukań, jak i faktu, że najście służb na redakcję nie miało związku z żadną naszą publikacją - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Adam Cioch, członek zarządu spółki Błaja News, wydającej „Fakty i Mity”.

Obecnie redakcja funkcjonuje już normalnie, trwa zamykanie kolejnego numeru.

- Na tym etapie nie komentujemy sprawy. W stosownym czasie zostanie wydany komunikat - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl prokurator Radomił Bartodziejski, naczelnik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi.

Bartodziejski nie chciał potwierdzić informacji o zarzutach prokuratorskich dla Romana Kotlińskiego.

Autor: Łukasz Brzezicki

Wiecej informacji: Fakty i Mity, policja, prokuratura

Komentarze (55) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia