WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

63 proc. Polaków nie przeczytało w ubiegłym roku ani jednej książki

Gorący temat

Łukasz Sitek zawieszony po informacji, że bez biletu awanturował się w pociągu i powoływał na pracę w TVP Info

41

Polki najczęściej czytają książki sensacyjne i kryminały, przekonują się do ebooków

2017-09-22 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Sensacyjna i kryminał to dwa ulubione gatunki książek Polek - wynika z badania ARC Rynek i Opinia, przygotowanego na zlecenie Virtualo.

Polki najczęściej czytają książki sensacyjne i kryminały, przekonują się do ebooków

Z badania wynika, że  ulubionymi gatunkami literackimi kobiet w Polsce są sensacja i kryminał (56 proc.), fantastyka (40 proc). oraz horror it hriller (40 proc.). Panie chętnie sięgają po tę literaturę zarówno w formie książek papierowych jak i elektronicznych.

Z badania wynika, że 68 proc. Polek próbowało już czytać książki w formie elektronicznej. Jako ich największe zalety, kobiety wskazują brak konieczności noszenia przy sobie ciężkich książek na co dzień (47 proc. wskazań) i dostęp do wszystkich ebooków ze swojej biblioteki w każdej sytuacji (33 proc.).

Respondentki przyznają, że w korzystaniu z ebooków przeszkadza im brak dotyku papieru (43 proc. odpowiedzi) i  brak zapachu książki drukowanej (39 proc. odpowiedzi).

69 proc. Polek zazwyczaj pobiera bezpłatne tytuły książek elektronicznych dostępnych na oficjalnych stronach, 49 proc. kupują je samodzielnie, a 44 proc. zaś korzystaja z ebooków kupionych przez inną osobę. Co trzecia, biorąca udział w badaniu Polka przyznaje się do piracenia ebooków, pobierając tytuły z nieoficjalnych źródeł.

Jeśli Polki kupują książki elektroniczne zdecydowanie najczęściej dla siebie (88 proc. wskazań), dla dzieci (17 proc.) oraz partnera, męża (16 proc.) i rodziców (6 proc. ). Tylko 3 proc. kobiet kupuje ebooka z myślą o seniorach w rodzinie.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na zlecenie Virtualo przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia. W badaniu uczestniczyło 563 respondentki.

Autor: jd

Wiecej informacji: Virtualo, czytelnictwo książek, ebooki

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia