SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Polsat liderem oglądalności w naziemnej telewizji cyfrowej. Super Polsat zyskał najwięcej, na końcu WP i Nowa TV

Liderem oglądalności wśród widzów naziemnej telewizji cyfrowej w sierpniu br. był Polsat. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Super Polsat, a najwięcej stracił Fokus TV - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

fot. polsat Article

W sierpniu 2017 roku wśród widzów oglądających tylko naziemną telewizję cyfrową najpopularniejszym kanałem był Polsat - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnenedia.pl przez jednego z nadawców. Średni udział tej stacji w porównaniu do sierpnia 2016 roku zmniejszył się o 7,05 proc. i wyniósł 13,18 proc.

Druga była TVP1, która zanotowała udział na poziomie 11,33 proc., po spadku o 11,90 proc. - największym w zestawieniu.

Podium uzupełnia TVN. Jego średni wynik w analizowanym okresie zmniejszył się o 9,81 proc. i wyniósł 9,19 proc.

Tzw. „wielką czwórkę” uzupełnia TVP2, której udział spadł o 13,58 proc. do 8,40 proc.

W czołowej piątce znalazło się jeszcze TVP Info. Udział tego kanału wzrósł o 26,64 proc. do 8,32 proc.

Kolejne miejsce zajęła stacja TV4, która awansowała z siódmej pozycji. Jej udział wzrósł o 8,20 proc. do 4,88 proc.

Siódme miejsce zajął kanał TV Puls, którego średni udział w zeszłym miesiącu wyniósł 4,82 proc. (rok wcześniej było to 4,86 proc.). Z kolei dwa oczka niżej, z udziałem na poziomie 3,90 proc., znalazł się siostrzany Puls 2.

Największy spadek odnotował Fokus TV, który spadł z pozycji czternastej na osiemnastą. Jego wynik zmniejszył się o 19,47 proc. do 1,82 proc.

Na 14. miejscu uplasował się nowy kanał Super Polsat, który 2 stycznia br. w naziemnej telewizji cyfrowej zastąpił Polsat Sport News. Jego średni udział w sierpniu br. wyniósł 2,06 proc., podczas gdy wynik Polsatu Sport News w sierpniu ub.r. to 0,62 proc. Oznacza to największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 232,26 proc.

Od 23. do 26. miejsca w zestawieniu zajęły naziemne kanały, które wystartowały w 2016 roku (Zoom TV - 0,54 proc. udziału w sierpniu br., Metro - 0,50 proc., WP - 0,41 proc. oraz Nowa TV - 0,38 proc.).

W jesiennej ramówce Telewizji WP pojawi się talk-show Macieja Orłosia „Orłoś kontra”, o którym szczegółowo pisaliśmy kilka dni temu. Stacja rezygnuje jednak z innych produkcji własnych, takich jak "#dzieńdobryWP" i "#dziejesię", oraz przeprowadza kolejne zwolnienia.

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 w sierpniu 2017 roku na pozycji lidera oglądalności w DVB-T też znalazł się Polsat. Stacja ta ze średnim udziałem na poziomie 14,72 proc. zanotowała - względem analogicznego okresu rok wcześniej - spadek o 11,27 proc.

Drugie miejsce zajął TVN, którego udział zmniejszył się o 5,02 proc. do 11,36 proc. Na podium znalazła się jeszcze Dwójka (7,31 proc., w dół o 11,82 proc.), która jednak wyprzedziła Jedynkę (6,19 proc.; spadek o 25,96 proc. - największy w zestawieniu).

Tuż za publiczną Jedynką, z udziałem na poziomie 6,06 proc., znalazł się TV Puls. Udział tej stacji zwiększył się o 5,39 proc.

Również i tutaj najwięcej zyskał Super Polsat - było to 417,31 proc. do 2,69 proc. udziału.

Nielsen Audience Measurement nie udostępnia danych o oglądalności TV Trwam, bo stacja nie podpisała umowy z instytutem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat liderem oglądalności w naziemnej telewizji cyfrowej. Super Polsat zyskał najwięcej, na końcu WP i Nowa TV

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
Te 4 super, extra nowe kanały co miały przebojem wedrzeć się do domów Polaków i na podium zestawień, w grupie komercyjnej 16-49 mają nawet 6 krotnie mniejszą oglądalność od TVP ABC (tak, to ten program z bajkami dla najmłodszych). W grupie 4+ mają dwa razy mniej widzów niż tvp kultura czy eska tv (a więc ludzie po wsiach i miasteczkach wolą oglądać teledyski amerykańskich raperów niż te 4 nowe kanały). O czym my mówimy...
28 4
odpowiedź
User
statystyk
W artykule jest przekłamanie ("Druga była TVP1, która zanotowała udział na poziomie 11,33 proc., po spadku o 11,90 proc. - największym w zestawieniu.") Rzut oka na tabele pozwala dojrzeć, że w obu jest więcej kanałów z większymi spadkami.
12 1
odpowiedź
User
Gość54321
Do widz: Ale MUX8 nie jest promowany i jest częściowo w innej polaryzacji nadawany.
13 1
odpowiedź
User
Ała
Bardzo głęboko widać, jak szkodliwy jest brak TVN24 w cyfrowej naziemnej.
18 20
odpowiedź
User
Walnij się w czoło
Bardzo głęboko widać, jak szkodliwy jest brak TVN24 w cyfrowej naziemnej.

Broń Panie Boże by ten kanał znalazł się w naziemnej oraz żeby nigdy taki dzień nie naszedł
22 20
odpowiedź
User
tyui
Czemu TV TRWAM tu nie ma? Widać ,że w tym zestawieniu brakuje kanału sportowego.
20 5
odpowiedź
User
K.
badania robione są na podstawie telefonów do TYCH SAMYCH badanych co wcześniej?
czy za każdym razem dzwonią do innych? bo jeśli do innych to za każdym razem wynik będzie inny
5 3
odpowiedź
User
Babcia Mówi
TVP Kultura, powolne spadki, miesiąc w miesiąc to samo. Nawet "popkulturalnej" ramówki na wakacje nie potrafią zrobić. Mógłby już ten dyrektor wielu kanałów odpuść kulturze i ustąpić miejsca komuś kompetentnemu. Tylko kto wtedy zorganizuje autorskie programy kolegom i koleżance BS?
A propos programów, może zainteresują się wirtualne jak wygląda oglądalność "jedynego kulturalnego morning show" w tej stacji?
Zabawny wynik TVP info, widać jaka grupa wiekowa ogląda ten kanał.
Ze średniaków to kanały Polsatu, ttv i Puls są interesującą ofertą dla widza dvbt, nie dziwi, ale też nie cieszy.

Po raz kolejny pytanie o Trwam, zacznijcie czytać artykuł przed komentarzem to będziecie wiedzieli dlaczego nie ma tego wyniku (fakt, trochę szkoda, miał to być przecież niezbędny kanał tv... )

Jakie dzwonią? Jakich innych ludzi? Czy te trolle są już tak nisko opłacane? nie wiedzą o tym, że nie każde badanie to wywiad telefoniczny? Słaby trolling.
3 4
odpowiedź
User
Dobra Zmiana
A Eska tv to już, chyba można porównać z wynikami Eska tv, przed zmianą na 8tv. Miesiące już się uzupełniają.
4 0
odpowiedź
User
icek
Badziewie z Polsatu ucieka bo szmira z TVN goni a za rogiem tandeta z TVP i wszyscy graja do jednej bramki żeby odmozdzyc totalne głupie spoleczenstwo
10 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry