WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

MullenLowe London europejską agencją Eurosport Digital

Gorący temat

Dziennikarze krytykują okładkę „Wysokich Obcasów” z hasłem „Aborcja jest OK”

40

Polsat Sport liderem oglądalności w lipcu, Polsat Sport Extra zyskał najwięcej

2017-08-10 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W lipcu br. pozycję lidera oglądalności wśród stacji sportowych utrzymał Polsat Sport. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Sport Extra, a na czele wśród spadków był Canal+ Sport 2- wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Polsat Sport liderem oglądalności w lipcu, Polsat Sport Extra zyskał najwięcej

Udział Polsatu Sport w lipcu 2017 roku wyniósł 0,68 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik ten zmniejszył się o 9,33 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group.

Drugi był Eurosport 1, którego udział wzrósł o 10,34 proc. do poziomu 0,64 proc.

Podium uzupełnia TVP Sport. Wynik tej stacji w lipcu br. wyniósł 0,46 proc., po wzroście o 9,52 proc.

Najwięcej zyskał Polsat Sport Extra, który awansował z 6. na 4. lokatę. Jego średni udział się podwoił do 0,22 proc.

Z kolei największą stratę udziału, wynoszącą 25 proc. do 0,03 proc., zanotował z kolei Canal+ Sport 2, który w zestawieniu spadł z lokaty 9. na 12.

Ósme miejsce i 0,11 proc. udziału miał Polsat Sport News, który 2 stycznia br. w naziemnej telewizji cyfrowej zastąpiony został przez nową stację Super Polsat. Od tego dnia kanał ten dostępny jest tylko na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych. Zyskał on nową jakość HD.

10. pozycję zajął kanał Polsat Sport Fight, który nadaje od 1 sierpnia ub.r. W lipcu br. jego udział wyniósł 0,07 proc.

Na 11. miejscu, z udziałem wynoszącym 0,04 proc., znalazł się kanał Eleven. Dwa oczka niżej znalazł się siostrzany Eleven Sports, którego wynik wyniósł 0,01 proc. Obie stacje od września ub.r. zaczęły emitować reklamy.

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 pierwsze miejsce w lipcu br. też utrzymał Polsat Sport (spadek o 17,19 proc. do 0,53 proc.).

Wiceliderem był Eurosport 1 (do góry o 10,26 proc. do 0,43 proc.), a podium uzupełnia TVP Sport (0,34 proc.; + 25,93 proc.).

W tym ujęciu największy wzrost - wynoszący 88,89 proc. do 0,17 proc. - również odnotował Polsat Sport Extra. Z kolei najwięcej stracił Canal+ Sport 2 - było to 40 proc. do 0,03 proc.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Polsat Sport, Eurosport, TVP Sport, kanał sportowy

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia