WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

"Watykan Sp. z o.o." - powstaje serial o watykańskich skandalach

Polska sekcja Radia Watykańskiego rezygnuje z wieczornego magazynu, popołudniowy dziennik bez zmian

2017-10-30 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W niedzielę polska sekcja Radia Watykańskiego wyemitowała ostatnie wydanie wieczornego magazynu. Rezygnacja z niego to element reformy mediów w Watykanie.

Polska sekcja Radia Watykańskiego rezygnuje z wieczornego magazynu, popołudniowy dziennik bez zmian

Wieczorny magazyn polskiej sekcji Radia Watykańskiego był emitowany od 1947 roku. - Bardzo gorąco pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy nas słuchali, a także wszystkim naszym współpracownikom, a szczególnie wielu diecezjalnym stacjom radiowym zrzeszonym w Niezależnym Forum Rozgłośni Katolickich, które przez kilka ostatnich lat wspierały nas swoim materiałami - poinformowała redakcja w komunikacie.

Rezygnacja z magazynu to część reformy mediów watykańskich, którą koordynuje sekretariat ds. komunikacji, powołany przez papieża Franciszka dwa lata temu. Plan zmian przygotował komitet na czele z Chrisem Pattenem, obecnie kanclerzem uniwersytetu w Oxfordzie, a wcześniej m.in. prezesem BBC.

W ramach reformy ograniczono emisję niektórych programów wielu redakcji rozgłośni watykańskiej, m.in. włoskiej, w której główne wydanie dziennika znacznie skrócono. Media w Watykanie to także telewizja CTV i dziennik „L’Osservatore Romano”.

- Jednocześnie bardzo serdecznie zapraszamy do słuchania naszego popołudniowego dziennika, którego status nie zostaje zmieniony oraz do korzystania z naszej strony internetowej - zaznaczyła polska sekcja Radia Watykańskiego.

Popołudniowy dziennik Radia Watykańskiego jest emitowany m.in. w Programie I Polskiego Radia, codziennie o godz. 18:40.

Autor: tw

Wiecej informacji: Watykan, Radio Watykańskie

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia