WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Mateusz Matyszkowicz w Radzie PISF - bez Miszczaka, Kapuścińskiego i Jagiełły

Sławomir Bardski z TVP wśród kandydatów na dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

2017-11-24 A A A KOMENTARZE: 9 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwo Narodowego ogłosiło siedmioro kandydatów zakwalifikowanych do konkursu na dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jednym z nich jest Sławomir Bardski pracujący w Telewizji Polskiej.

Sławomir Bardski z TVP wśród kandydatów na dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Sławomir Bardski pracuje w Telewizji Polskiej od wiosny ub.r., pełni funkcję menedżera ds. korporacyjnych.

Wcześniej m.in. zarządzał własną agencją marketingową BarMedia oraz pracował jako tłumacz. W latach 2006-2008 był project managerem w Ministerstwie Kultury, współpracował też z Ministerstwem Finansów, a w latach 1998-2002 był redaktorem prowadzącym w „Motokurierze”.

Inni kandydaci na dyrektora PISF to Izabela Kiszka-Hoflik (związana z Instytutem od początku jego działalności, obecnie pełniąca obowiązki dyrektora), Dariusz Zawiślak (reżyser producent filmowy i telewizyjny, scanarzysta, członek-założyciel Polskiej Akademii Filmowej), Zbigniew Dowgiałło (malarz, reżyser, animator komputerowy, od wiosny ub.r. ekspert Ministerstwo Kultury i Dziedzictwo Narodowego ds. zakupu dzieł sztuki współczesnej), Włodzimierz Matuszewski (scenarzysta i producent m.in. filmów i seriali animowanych dla dzieci), Radosław Śmigulski (od marca ub.r. do czerwca br. członek zarządu Totalizatora Sportowego, wcześniej m.in. dyrektor generalny Syrena Films) oraz Andrzej Jachimczyk (filozof i socjolog związany z wydziałem socjologii Uniwersytetu Północnej Karoliny i wydziałem mediów w European Graduate School w Szwajcarii).

Do konkursu zgłosiło się dziewięć osób, dwie kandydatury nie zostały zaakceptowane. Teraz komisja konkursowa przeprowadzi rozmowy z siedmiorgiem kandydatów, nowy dyrektor PISF ma zostać powołany jeszcze w listopadzie.

Poprzednio dyrektorem PISF była Magdalena Sroka, została odwołana w połowie października, jako uzasadnienie podano „naruszenie podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku oraz naruszenie przepisów prawa w związku z listem dyrektor PISF do Christophera J. Dodda, Prezesa Stowarzyszenia Filmów Cyfrowych w USA”.

Autor: tw

Wiecej informacji: Polski Instytut Sztuki Filmowej, PISF

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia