WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

UOKiK zgodził się na przejęcie Home.pl przez 1&1 Internet

Ponad milion nowych domen .pl w 2015 roku, rośnie liczba odnowień adresów (raport)

2016-02-17 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Według raportu NASK w 2015 roku zarejestrowano 1,11 miliona nowych adresów internetowych z końcówką .pl. Dominują nazwy złożone z samych liter, a największym operatorem narodowej domeny jest Home.pl.

Ponad milion nowych domen .pl w 2015 roku, rośnie liczba odnowień adresów (raport)

Zgodnie z raportem NASK na koniec ub.r. adresów zarejestrowanych w domenie .pl było ponad 2,68 mln. W ciągu roku przybyło z górą 1,11 mln nowych rejestracji i była to liczba o 91 tys. wyższa niż w roku 2014.

Obecnie średnia długość nazw domeny .pl wynosi 11,18 znaków, z tym że ponad polowa (50,8 proc.) składała się maksymalnie z 10. znaków. Wśród polskich adresów .pl zdecydowanie dominują te złożone z samych liter (74,1 proc.).

NASK podkreśla, że w ub.r. odnotowano najwyższą dzienną liczbę rejestracji domen.pl (średnio 3,06 tys.) w historii prowadzenia rejestru.

Poziom odnowień adresów z końcówką .pl na koniec ub.r. osiągnął poziom 61,8 proc. i jest to najwyższy wskaźnik od 2009 r. Średnia liczba nazw w domenie narodowej przypadająca na jednego abonenta wynosi obecnie 2,6. Wśród abonentów dominują firmy, które stanowią ponad 66 proc. właścicieli adresów .pl.


Spośród adresów z końcówką .pl zarejestrowanych w Polsce najwięcej przypada na województwa mazowieckie (25,5 proc.), łódzkie (11 proc.) i małopolskie (9,6 proc.). Z kolei wśród operatorów obsługujących nazwy w domenie.pl największy udział w rynku ma Home.pl (24,5 proc.), który wyprzedza pod tym względem Nazwa.pl (21,6 proc.).


Obecnie pod względem liczby zarejestrowanych domen krajowych Polska zajmuje 11. miejsce na świecie.

Autor: ps

Wiecej informacji: domeny, adresy internetowe, NASK, Home.pl

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia