WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Prokuratura nie miała nagrania podsłuchanej rozmowy z ks. Sową, które ujawniło TVP Info

Gorący temat

Dziennikarze krytykują okładkę „Wysokich Obcasów” z hasłem „Aborcja jest OK”

40

Postawiono zarzuty za pirackie transmisje z KSW na Facebooku

2017-06-13 A A A KOMENTARZE: 12 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciw Pawłowi K., który na Facebooku jesienią ub.r. nielegalnie udostępniał streamingi z dwóch gal KSW transmitowanych przez Cyfrowy Polsat w systemie pay-per view. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

Nielegalna transmisja na Facebooku z KSW 37 Nielegalna transmisja na Facebooku z KSW 37

Paweł K. 1 października ub.r. nielegalnie udostępniał na Facebooku transmisję z KSW 36, a 3 grudnia - z KSW 37. Tę drugą w szczytowym momencie oglądało ok. 230 tys. internautów.

W drugiej połowie grudnia mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Opola i Kluczborka.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie przeprowadził specjalny dział Prokuratury zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości we współpracy z Biurem do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji. W toku postępowania zabezpieczono komputery i nośniki danych, po analizie których potwierdzono, że Paweł K. nielegalnie streamingował gale.

Prokuratura szacuje, że obie nielegalne transmisje obejrzało ponad 17 tys. internautów, co spowodowało straty dla Cyfrowego Polsatu wynoszące 636 tys. zł.

W zeszłym tygodniu Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Południe akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K. Zarzucono mu, że poprzez pirackie transmisje naruszył art. 117 ust. 1 i z art. 116 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: tw

Wiecej informacji: KSW, Facebook, piractwo, Cyfrowy Polsat, prokuratura

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia