WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Marcin Mastalerek żegna się z Orlenem, przechodzi do sektora prywatnego

Orlen analizuje, czy przywrócić markę CPN na wybranych stacjach

2017-09-13 A A A KOMENTARZE: 11 FORUM DRUKUJ POLEĆ

PKN Orlen prowadzi wstępne prace analityczne, czy warto na wybranych stacjach benzynowych firmy przywrócić markę CPN, wycofaną z rynku w 2000 roku.

Orlen analizuje, czy przywrócić markę CPN na wybranych stacjach

Nieoficjalną informację o tym, że na jednej ze stacji Orlenu na warszawskiej Pradze zostanie przywrócona marka CPN, podała agencja ISBnews. Według niej koncern paliwowy chce w ten sposób zabezpieczyć markę CPN, po tym jak zewnętrzne podmioty starały się przejąć prawa do niej.

Nazwa CPN funkcjonowała od 1945 roku, kiedy utworzono Centralny Zarząd Obrotu Produktami Naftowymi „CPN”, potem przekształcony w spółkę Centrala Produktów Naftowych CPN. W 1999 roku została ona połączona z Petrochemią Płock w Polski Koncern Naftowy, który wiosną 2000 roku zaczął korzystać z nazwy Orlen. Jednocześnie ze stacji firmy wycofano markę CPN.

Biuro prasowe PKN Orlen w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl potwierdziło jedynie, że firma jako właściciel znaku towarowego CPN na razie wstępnie analizuje, czy warto przywrócić go na rynek.

- Nie można zaprzeczyć, że przez lata funkcjonowania, marka CPN dla wielu pokoleń kierowców stała się synonimem stacji paliw - uzasadnia biuro prasowe koncernu. - Firma prowadzi jedynie wstępne prace analityczne, podobnie jak przy wielu innych realizowanych w koncernie projektach, które mają dać odpowiedź na pytanie, czy z marketingowego i biznesowego punktu widzenia, zasadne byłoby odtworzenie pojedynczych historycznych stacji paliw pod marką CPN - dodaje, zaznaczając, że firma nie podjęła jeszcze żadnych decyzji w tym zakresie.

Autor: tw

Wiecej informacji: CPN, Orlen, stacja paliwowa

Komentarze (11) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia