SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Prawie 90 proc. pracowników biurowych w Polsce nie wyobraża sobie pracy bez papieru

87 proc. pracowników biurowych w Polsce stwierdza, że prowadzenie biura bez papieru jest nierealne - wynika z badania Coleman Parks.

Article

76 proc. respondentów z krajów regionu EMEA uważa drukowanie za "bardzo ważny" czynnik usprawniający ich pracę, a 75 proc. uważa, że "prowadzenie biura bez papieru jest nierealne".

Co więcej, 79 proc. badanych uznało drukowanie za bardzo istotny czynnik funkcjonowania ich branży. Respondenci w Polsce ujawnili, że drukują średnio 29 stron dziennie, a najczęściej drukowane materiały to faktury, a zaraz potem umowy oraz raporty i broszury.

Prawie połowa wszystkich drukowanych materiałów jest natychmiast wyrzucana (17 proc.) lub używana krótkoterminowo (29 proc.). Choć nie oznacza to, że drukowanie ma obecnie mniejszą wartość (co więcej, ponad 1/3 pracowników - 36 proc. - stwierdza, że wydajność ich pracy zmniejszyłaby się, gdyby nie mogli drukować materiałów), jest ono dla pracowników ważnym zagadnieniem, ponieważ 95 proc. z nich uważa ochronę środowiska za istotną.

Badanie zostało przeprowadzone w sieci przez instytut badawczy Coleman Parks na zlecenie firmy Epson Europe, w okresie od października 2016 r. do stycznia 2017 r. Profil grupy badawczej: małe i średnie firmy (10–250 pracowników), pracownicy regularnie używający drukarki (co najmniej raz w tygodniu). Respondenci są pracownikami biur w różnych lokalizacjach w Czechach, na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Belgii, Danii, Finlandii, Holandii, Norwegii, Szwecji, RPA, Izraelu i Grecji. Ankietę wypełniło dotąd n=2400 pracowników biurowych. Rozkład pochodzenia poszczególnych grup respondentów, którzy wypełnili ankietę, jest następujący: Czechy (250), Słowacja (250), Polska (200), Węgry (200), Rumunia (100), Belgia (200), Dania (100), Finlandia (100), Holandia (200), Norwegia (100), Szwecja (200), RPA (200), Izrael (200), Grecja (100).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prawie 90 proc. pracowników biurowych w Polsce nie wyobraża sobie pracy bez papieru

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry