WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Presspublica: będą kolejne zwolnienia i obniżki płac

Presspublica: do 100 osób straci pracę, obniżki pensji

2012-06-22 A A A KOMENTARZE: 19 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W czwartek wieczorem zawarto porozumienie między związkami zawodowymi działającymi w Presspublice a zarządem spółki w sprawie zwolnień grupowych. Obejmą one do 100 osób. W planach jest też obniżenie wynagrodzeń.

<!-- 0.5092s -->

Przewodniczący komisji zakładowej "Solidarności" w Presspublice Piotr Kościński poinformował Wirtualnemedia.pl, że ustalono tylko maksymalną liczbę osób, które do końca lipca br. stracą pracą w wydawnictwie. Będzie to co najwyżej stu z czterystu kilkudziesięciu pracowników etatowych wydawnictwa. Zwolnienia mają objąć wszystkie działy firmy.

Zgodnie z prawem, pracownikom zwalnianym w wyniku zwolnień grupowych przysługuje odprawa pieniężna. W zależności od stażu pracy odprawa może osiągnąć wysokość do trzymiesięcznego wynagrodzenia, jednak nie może przekraczać kwoty 15-krotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę, obowiązującego w dniu rozwiązania stosunku pracy, czyli 22,5 tys. zł - Udało nam się wynegocjować, że jedno dodatkowe wynagrodzenie otrzymają osoby w przypadku których trzykrotność wynagrodzenia nie przekroczy tego limitu. Pozostali otrzymają połowę tej kwoty - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Kościński.

Takie same warunki odejścia z firmy będą obowiązywały pracowników, którzy nie zgodzą się na obniżki pensji. Kościński poinformował nas, że na temat szczegółów cięć wynagrodzeń nie rozmawiano. - Nie wiemy jakie są plany zarządu w tym zakresie - powiedział.

Warunki zwolnień grupowych wynegocjowane przez związki zawodowe są takie same jak przy poprzedniej fali redukcji zatrudnienia na przełomie roku, gdy pracę w spółce straciło 120 osób. 200 kolejnych objęto wtedy obniżkami wynagrodzeń. Były one bardzo zróżnicowane i wynosiły do 40 proc. (więcej na ten temat).

>>> Rekordowo niska sprzedaż "Rzeczpospolitej"

Presspublica to wydawca m.in. dziennika "Rzeczpospolita" i "Parkiet", tygodników "Uważam Rze" i „Przekrój” oraz stron internetowych, w tym portalu rp.pl. Od października ub.r. właścicielem spółki jest Grzegorz Hajdarowicz, który poprzez restrukturyzację chce doprowadzić ją do rentowności. Niedawno został jej prezesem (dowiedz się więcej).


 

Autor: Patryk Pallus

Wiecej informacji: Presspublica, Piotr Kościński

503 Service Temporarily Unavailable

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.


Apache Server at www.wirtualnemedia.pl Port 80

Komentarze (19) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej