SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Presspublica: do 100 osób straci pracę, obniżki pensji

W czwartek wieczorem zawarto porozumienie między związkami zawodowymi działającymi w Presspublice a zarządem spółki w sprawie zwolnień grupowych. Obejmą one do 100 osób. W planach jest też obniżenie wynagrodzeń.

<!-- 0.5092s -->

Przewodniczący komisji zakładowej "Solidarności" w Presspublice Piotr Kościński poinformował Wirtualnemedia.pl, że ustalono tylko maksymalną liczbę osób, które do końca lipca br. stracą pracą w wydawnictwie. Będzie to co najwyżej stu z czterystu kilkudziesięciu pracowników etatowych wydawnictwa. Zwolnienia mają objąć wszystkie działy firmy.

Zgodnie z prawem, pracownikom zwalnianym w wyniku zwolnień grupowych przysługuje odprawa pieniężna. W zależności od stażu pracy odprawa może osiągnąć wysokość do trzymiesięcznego wynagrodzenia, jednak nie może przekraczać kwoty 15-krotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę, obowiązującego w dniu rozwiązania stosunku pracy, czyli 22,5 tys. zł - Udało nam się wynegocjować, że jedno dodatkowe wynagrodzenie otrzymają osoby w przypadku których trzykrotność wynagrodzenia nie przekroczy tego limitu. Pozostali otrzymają połowę tej kwoty - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Kościński.

Takie same warunki odejścia z firmy będą obowiązywały pracowników, którzy nie zgodzą się na obniżki pensji. Kościński poinformował nas, że na temat szczegółów cięć wynagrodzeń nie rozmawiano. - Nie wiemy jakie są plany zarządu w tym zakresie - powiedział.

Warunki zwolnień grupowych wynegocjowane przez związki zawodowe są takie same jak przy poprzedniej fali redukcji zatrudnienia na przełomie roku, gdy pracę w spółce straciło 120 osób. 200 kolejnych objęto wtedy obniżkami wynagrodzeń. Były one bardzo zróżnicowane i wynosiły do 40 proc. (więcej na ten temat).

>>> Rekordowo niska sprzedaż "Rzeczpospolitej"

Presspublica to wydawca m.in. dziennika "Rzeczpospolita" i "Parkiet", tygodników "Uważam Rze" i „Przekrój” oraz stron internetowych, w tym portalu rp.pl. Od października ub.r. właścicielem spółki jest Grzegorz Hajdarowicz, który poprzez restrukturyzację chce doprowadzić ją do rentowności. Niedawno został jej prezesem (dowiedz się więcej).


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Presspublica: do 100 osób straci pracę, obniżki pensji

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miki
Ten Hajdek to jednak niezły burak.
0 0
odpowiedź
User
Twój nick
Mam nadzieję, że na te zwolnienia załapali się Talaga i ten od ukraińskich robotów sprzątających. Niech wracają tam, skąd przyszli i tam krzewią swoje „mądrości”.
0 0
odpowiedź
User
żurnallo
Szanowni Państwo,

Chciałbym się dowiedzieć ile zarabia się teraz miesięcznie na rękę pracując w gazecie-dzienniku?

W perspektywie mam prace w jednym takim tytule i chcę wiedziec, jak to wygląda, mniej-więcej

Pozdrawiam
0 0
odpowiedź
User
eh
Na zwolnienia załapuje się szary lud, a wymienieni i cała góra mają imprezę w weekend w Krakowie u G.H.
0 0
odpowiedź
User
Ambroży
zwalniają starych i zatrudniają nowych z niezłymi pensyjkami
0 0
odpowiedź
User
Ava
" Czy ktoś może przetłumaczyć ten bełkot na polski?: "Udało nam się wynegocjować, że jedno dodatkowe wynagrodzenie otrzymają osoby w przypadku których trzykrotność wynagrodzenia nie przekroczy tego limitu. Pozostali otrzymają połowę tej kwoty - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Kościński."
0 0
odpowiedź
User
ja
I gdzie te prawicowe komentarze, ostatnio czytalem same zachwyty na rzepa, tylko ze nikt nie chce tego czytac, wymiencie dziennikarzy ktorzy prezentuja jedna racje, racje najwazniejsza i najmojsza
0 0
odpowiedź
User
hmm
Nie prościej byłoby przywrócić skład gazety do tego sprzed inwazji PISowców?
0 0
odpowiedź
User
Marc
Grzegorz Hajdarowicz jest tylko figurantem - za zakupem Presspubliki stoi Leszek Czarnecki, o czym informowała nawet Wyborcza. Niszczenie "Rzepy" trwa w najlepsze - widzieliście jak "świetnie" radzi sobie "Przekrój" od czasu, gdy przejął go Hajdek?
0 0
odpowiedź
User
empiryk primus
do -> ja
Rzepa najmojszą rację prezentuje od 2005 roku, a poważne spadki zaczęły się od przejęcia gazety przez Hajdarowicza. Zaczniesz wyciągać wnioski na podstawie faktów, czy głośno przyznasz że jesteś idiotą?
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry