WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Play ma 31 zł miesięcznie od użytkownika, pozyskanie abonenta kosztuje 313 zł

Gorący temat

„GW” zarzuca „Wiadomościom” ocenzurowanie wypowiedzi Morawieckiego o „żydowskich sprawcach”, której nie było też w „Faktach”

9

Prezes Play: Giełda to dodatkowa motywacja do rozwoju, zmiany w roamingu bez konsekwencji dla biznesu spółki

2017-07-04 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Jørgen Bang-Jensen, prezes Play podczas konferencji prasowej w Warszawie zapowiedział, że dla operatora nadal istnieje pole do realizacji nowych celów biznesowych. - Działamy na rosnącym rynku i wciąż możemy zwiększać skalę działania w niektórych jego segmentach - dodał.

Prezes Play: Giełda to dodatkowa motywacja do rozwoju, zmiany w roamingu bez konsekwencji dla biznesu spółki

Jørgen Bang-Jensen, prezes Play podzielił się swoimi refleksjami na temat przyszłości i obecnej kondycji firmy podczas konferencji prasowej związanej z planowanym wejściem operatora na Giełdę Papierów Wartościowych.

- W ciągu najbliższych dwóch tygodni spotkamy się z inwestorami i przedstawimy im historię sukcesu Play - zapowiedział Bang-Jensen. - W ciągu dziesięciu lat Play zdobył ponad 27-procentowy udział w rynku pod względem liczby klientów, generując przy tym marże EBITDA i wskaźnik konwersji gotówki na najwyższych poziomach w branży. Działamy na rosnącym rynku i wciąż możemy zwiększać skalę działania w niektórych jego segmentach.

Na pytanie serwisu Wirtualnemedia.pl związane z przeznaczeniem środków pozyskanych ze sprzedaży akcji prezes Play ujawnił, że zostaną one w większości skierowane na biznesową obsługę spółki.

- Większość pieniędzy zostanie wykorzystana do wykupu obligacji - zaznaczył Bang-Jensen. - Choć środki nie powrócą do spółki w postaci inwestycji, to firma otrzyma dalszy impuls do rozwoju, co w przyszłości z pewnością znajdzie odbicie w naszej ofercie.

Podczas konferencji szef Play odniósł się też do kwestii związanych z roamingiem – zarówno tym uregulowanym ostatnio przez Unię Europejską, jak i krajowym, z którym operator miewa ostatnio kłopoty.

- Roaming nie jest znaczącą częścią działalności Play - przyznał Bang-Jensen. - W wypadku połączeń krajowych zaledwie 6 proc. jest dokonywanych z wykorzystaniem innych sieci. Jeśli zaś chodzi o roaming wewnątrz Unii Europejskiej, to także nie będzie miał on większego wpływu na finanse firmy. Wprowadzone obecnie regulacje są z pewnością korzystne dla użytkowników i w przyszłości staną się dobrym sposobem na zwiększenie przychodów, jednak konieczne jest wprowadzenie dodatkowych rozwiązań regulacyjnych - ocenił prezes Play.

W pierwszym kwartale br. sieć Play zanotowała 1,58 mld zł przychodów operacyjnych (9,6 proc. więcej niż rok wcześniej) i 564 mln zł zysku EBITDA (po wzroście o 20,8 proc. w skali roku). Na koniec marca miała 11,94 mln aktywnych klientów.

Autor: ps

Wiecej informacji: Play, Jørgen Bang-Jensen, IPO, giełda

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia