WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Prezes TVP Juliusz Braun zadowolony z wyników firmy. “Lepsze od planowanych”

Prezes TVP: poniżej 150 mln zł z abonamentu, koniec ośrodków regionalnych

2012-04-03 A A A KOMENTARZE: 26 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun ocenił, że jeśli przychody TVP z abonamentu spadną do 150-120 mln zł rocznie, trzeba będzie zamknąć większość ośrodków regionalnych. Da to bowiem 300 mln zł oszczędności.

Prezes TVP: poniżej 150 mln zł z abonamentu, koniec ośrodków regionalnych

W wywiadzie dla „Newsweeka” Juliusz Braun ocenił, że spadek wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego wynika z tego, że dużo osób nie rozumie zasad finansowania mediów publicznych. „Znaczna część internautów uważa, że na świecie nikt nie płaci na media publiczne, że nie ma czegoś takiego jak abonament. To po prostu brak elementarnej wiedzy” - ocenił. Jako drugą przyczynę takiego stanu rzeczy wymienił słabe egzekwowanie płacenia abonamentu przez odpowiednie organy.

>>> 205 mln zł z abonamentu dla TVP, 265 mln zł dla Polskiego Radia

Zdaniem Juliusz Brauna jeśli w perspektywie roku, dwóch lat wpływy Telewizji Polskiej z abonamentu spadną do poziomu 150-120 mln zł, stanie przed koniecznością zamknięcia 10 z 16 oddziałów regionalnych TVP. „Wtedy od razu oszczędzę 300 mln zł” - ocenił. Braun zauważył, że gdyby kierować się rachunkiem ekonomicznym, te oddziały należałoby zamknąć już teraz. Wskazał przykład TVN Warszawa, które zostało zamknięte, mimo że działało na najbogatszym rynku lokalnym.

Juliusz Braun ujawnił, że według wewnętrznych szacunków TVP gdyby telewizja mogła przerywać programy i filmy reklamami, zyskałaby dodatkowe 380 mln zł rocznie. Przy czym zaznaczył, że nie lobbuje u polityków, żeby wprowadzili zezwalające na to przepisy. „Ja uważam, że jest to jeden z tych elementów, które powinny wyróżniać publiczną telewizję” - podkreślił.

Autor: tw

Wiecej informacji: Juliusz Braun

Komentarze (26) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia