WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Gremi Media rejestruje dwie trzecie swoich akcji w depozycie giełdowym

Gorący temat

„Kruk. Szepty słychać po zmroku” opowiada o kondycji człowieka, jego bólu i cierpieniu (wywiad)

0

Prokuratura bada kupno Wydawnictwa Przekrój przez Gremi Inwestycje w 2013 roku

2017-08-24 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Prokuratura Okręgowa w Krakowie od stycznia br. prowadzi śledztwo dotyczące kupna w 2013 roku przez Gremi Inwestycje Wydawnictwa Przekrój (wydającego wówczas tygodnik „Przekrój”).

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI i szef rady nadzorczej Gremi Media Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI i szef rady nadzorczej Gremi Media

Jak przekazał serwisowi wPolityce.pl Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie, śledztwo w tej sprawie zostało podjęte pod koniec stycznia br. po złożonym przez osobę fizyczną zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie dotyczy przepisów mówiący m.in. o działaniu na szkodę firmy poprzez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, o niezgłoszeniu przez członka zarządu lub likwidatora wniosku o upadłość spółki handlowej mimo powstania uzasadniających to warunków oraz poświadczenia nieprawdy w dokumencie co do okoliczności mającej znaczenie prawne.

Według nieoficjalnych informacji wPolityce.pl postępowanie prokuratury dotyczy transakcji między dwoma spółkami należącymi do kontrolowanej przez Grzegorza Hajdarowicza Grupy Gremi. Chodzi o kupno przez Gremi Inwestycje za prawie 3,2 mln zł Wydawnictwa Przekrój niedługo przez zakończeniem wydawania tygodnika „Przekrój”.

„Przekrój” zniknął z rynku z końcem września 2013 roku. Niedługo potem prawa do tytułu za 7 mln zł (w tym 4 mln zł gotówką) kupił Tomasz Niewiadomski, a Wydawnictwo Przekrój zostało zlikwidowane.

Pismo zostało reaktywowane przez Niewiadomskiego jako kwartalnik pod koniec ub.r.

W maju ub.r. ówczesny minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz złożył do prokuratury krajowej zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy prywatyzacji dwóch spółek państwowych: Presspubliki (obecnie Gremi Media) i Ruchu. Grzegorz Hajdarowicz skrytykował te działania, oceniając je jako szkalowanie dobrego imienia jego i firmy.

Autor: tw

Wiecej informacji: Gremi, Grzegorz Hajdarowicz, Przekrój, prokuratura

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia