WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polski złoty do końca roku umocni się wobec większości walut. Wyjątkiem będzie dolar

Publicysta Piotr „VaGla” Waglowski wystartuje do Senatu

2015-08-06 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Prawnik i publicysta Piotr „VaGla” Waglowski w jesiennych wyborach parlamentarnych będzie się starał o mandat senatora. Na okres kampanii nie zamierza wstrzymać działalności publicystycznej.

Piotr „VaGla” Waglowski Piotr „VaGla” Waglowski

- Podtrzymuję pomysł startowania. Myślę, że jestem przygotowany merytorycznie do piastowania takiej funkcji, ale trzeba pamiętać, że w istocie chodzi o coś innego niż chęć objęcia takiego lub innego stanowiska. I liczy się decyzja obywateli. Tych, którzy decydują się kandydować, a przede wszystkim tych, którzy kandydatów wysuwają, popierają, głosują na nich - poinformował Waglowski na swoim profilu facebookowym. - Skoro nawijam ludziom makaron na uszy tym społeczeństwem obywatelskim i tym, ze obywatele powinni być aktywni w swoim dobrze pojętym interesie, to należy samemu działać w takim duchu - dodał.

- Ponieważ zajmuję się dostępem do informacji publicznej i problematyką partycypacji obywatelskiej - gdybym został wybrany do Senatu zgłosiłbym swoją kandydaturę do Senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Ze względu na to, że przedmiotem mojej aktywności jest również informatyzacja państwa - ewentualną drugą komisją byłaby Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej - zapowiedział.

Waglowski zamierza wystartować jako kandydat niezależny. Na razie musi zebrać 2 tys. podpisów poparcia w swoim warszawskim okręgu wyborczym. Najbliższych współpracowników, dwóch pełnomocników i 15 członków komitetu wyborców, szuka poprzez Facebooka.

Piotr Waglowski jest absolwentem magisterskich i doktoranckich studiów prawniczych, zajmuje się przede wszystkim cyfryzacją w sektorze publicznym i kwestiami prawnymi w internecie. Był współpracownikiem wielu ministerstw, obecnie jest członkiem Rady do Spraw Cyfryzacji przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji. Od kilkunastu lat prowadzi blog VaGla.pl, pisze felietony do magazynów „IT w Administracji” i „Gazeta Bankowa”, a od marca br. także do tygodnika „Wprost”.

Autor: tw

Wiecej informacji: Piotr Waglowski, wybory, Senat

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia