WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polskie Radio Rytm zmieni się w Polskie Radio Chopin - jest zgoda KRRiT

Rada Mediów Narodowych przeanalizuje finanse Polskiego Radia. Chodzi o kontrakty menadżerskie

2017-10-06 A A A KOMENTARZE: 12 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Problematyka kontraktów menadżerskich w regionalnych stacjach Polskiego Radia oraz ustalenie przebiegu i zakresu merytorycznego spotkania rad programowych mediów publicznych - tymi m.in. tematami zajmie się Rada Mediów Narodowych podczas posieczenia zaplanowanego na przyszły czwartek.

fot. Shutterstock.com fot. Shutterstock.com

Z harmonogramu najbliższego posiedzenia RMN, które zostało wysłane do jej członków w czwartek popołudniu wynika, że Rada będzie zajmowała się m.in. problematyką związaną z zawieraniem kontraktów menadżerskich w regionalnych stacjach Polskiego Radia. Chodzi tu głównie o kwestie urlopów, wyliczania stażu pracy i ubezpieczenia zdrowotnego.

Na posiedzeniu ma pojawić się wiceminister kultury Paweł Lewandowski oraz przedstawiciele stowarzyszenia stacji regionalnych PR.

Kolejnym merytorycznym punktem, którym zajmie się RMN będzie ustalenie przebiegu i zakresu merytorycznego pierwszego spotkania przedstawicieli rad programowych mediów publicznych. Spotkanie to miałoby się odbyć najprawdopodobniej na przełomie listopada i grudnia br.

Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański (PiS) informował przed tygodniem, że spotkanie to ma być poświęcone przede wszystkim sprawie oceny realizacji misji publicznej przez media publiczne oraz temu, co w ocenie rad przeszkadza w jej realizacji.

"Na pewno będziemy robić spotkania rad programowych przynajmniej dwa razy w roku, wiosną i jesienią" - zapowiedział wtedy Czabański.

„Chcemy, żeby przyjechali wszyscy chętni członkowie rad programowych z całej Polski” – dodał. Jak zauważył, rady jako ciała, które nie odpowiadają za to, co powstaje w mediach publicznych, nie mają też "tendencji do upiększania". "Ich opinia jest bardziej moim zdaniem obiektywna niż zarządów czy dyrektorów" - ocenił szef RMN.

Autor: pap / pr / pee

Wiecej informacji: Rada Mediów Narodowych, Polskie Radio

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia