WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Radio Katowice z kampanią promującą letnią ramówkę

Radio Katowice na 90-lecie zrealizuje program bez komputerów i montażu

2017-11-30 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W poniedziałek 4 grudnia br. w dniu jubileuszu 90-lecia Radio Katowice zaprezentuje specjalny program „Powróćmy jak za dawnych lat”, zrealizowany bez użycia komputerów. Akcja nawiązuje do tego jak w 1927 roku realizowano audycje rozgłośni.

Radio Katowice na 90-lecie zrealizuje program bez komputerów i montażu

W jubileuszowym programie od 9.00 do 13.00 wezmą udział specjalni goście m.in. Joanna Wnuk-Nazarowa (dyrektor Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach), Antoni Piechniczek, Ireneusz Dudek, Józef Skrzek, Grzegorz Płonka, Janusz Hryniewicz oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Wykonawcy zagrają swoje utwory na żywo z wykorzystaniem akustycznych instrumentów.

Jednocześnie dziennikarze Radia Katowice postarają się zrealizować program w sposób w jaki powstawał na początku istnienia radiofonii, tj. bez użycia komputerów, bez montażu i całkowicie na żywo.

- Wszystko będzie zagrane na żywo. Wyłączamy komputery i wzmacniacze. Odkładamy na bok płyty, taśmy i dyskietki. Zostaną tylko mikrofony, głosy, brzmienie instrumentów. Pozostaje tylko pytanie czy potrafimy tworzyć takie radio, jak 90 lat temu? - komentuje Piotr Ornowski, prezes Radia Katowice.

Pasmo „Powróćmy jak za dawnych lat” zostanie nadane w Radiu Katowice w poniedziałek 4 grudnia br. Program będzie rejestrowany przez osiem kamer i transmitowany na stronie internetowej radio.katowice.pl oraz na kanale YouTube Radia Katowice.

Polskie Radio Katowice rozpoczęło regularne nadawanie 4 grudnia 1927 r. Było ono drugą rozgłośnią w Polsce, a jako pierwsze działało w budynku zaprojektowanym i wzniesionym na potrzeby radia, służącym mu do dziś.
 

Autor: łb

Wiecej informacji: Radio Katowice, Powróćmy jak za dawnych lat

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia