WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Byli prowadzący z Eski Rock twarzami kanału Muzo.tv (wideo)

Radio PiN ma się zmienić w Muzo.fm

2014-08-21 A A A KOMENTARZE: 33 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Nadawca Radia PiN chce zmienić jego nazwę na Muzo.fm. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafił już wniosek w tej sprawie. Przedstawiciele rozgłośni nie chcą na razie komentować tej sprawy.

Dariusz Grzywaczewski Dariusz Grzywaczewski

Wpłynięcie wniosku o zmianę nazwy stacji potwierdziła nam Izabela Wojciechowska z biura prasowego KRRiT. - Do czasu rozpoznania naszego wniosku wolałbym wstrzymać się od komentarza - ucina w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Dariusz Grzywaczewski, prezes Radia PiN.

Należąca do Zygmunta Solorza-Żaka rozgłośnia już w grudniu ub.r zaczęła modyfikację oferty muzycznej. W marcu tego roku do jej koncesji wpisano obok muzyki jazzowej i okołojazzowej także muzykę rozrywkową. Obecnie Radio PiN emituje głównie piosenki popowe (więcej na ten temat). Jak podał Presserwis, stacja po zmianie nazwy na Muzo.fm będzie projektem powiązanym z nowym kanałem muzycznym Muzo.tv, który Telewizja Polsat uruchomi 26 września br. (dowiedz się o nim więcej).

Poza zmianami muzycznym w Radiu PiN w ostatnich miesiącach miały miejsce liczne zmiany programowe - z anteny spadła większość programów autorskich, a stacja postawiła na współpracę z kanałem Polsat News (dyrektorem programowym i redaktorem naczelnym rozgłośni został Radosław Kietliński, szef działu informacji w Polsat News).

Równolegle z kanałem informacyjnym Polsatu Radio PiN emituje ”Gościa Wydarzeń” oraz program ”Spinacz tygodnia”. Poza tym w ramówce stacji są wiadomości, programy publicystyczne, ekonomiczne oraz kulturalne.

Radio PiN nadaje obecnie w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Kielcach, Olsztynie, Bydgoszczy i Krakowie. Z danych Radio Track wynika, że od maja do lipca br. udział stacji w rynku wyniósł 0,1 proc., tyle samo co rok wcześniej (zobacz wyniki wszystkich rozgłośni ponadregionalnych).

Autor: pp

Wiecej informacji: Radio PiN, Muzo.tv, Polsat News, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, KRRiT

Komentarze (33) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia