WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

RMF FM z największym wzrostem słuchalności o poranku, Jedynka i Trójka najbardziej w dół

Radio ZET przez cały rok będzie nadawać wiadomości historyczne „Nieskończenie Niepodległa”

2018-01-04 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Przez cały 2018 rok Radio ZET (Eurozet) będzie nadawać specjalne wydania wiadomości historycznych „Nieskończenie Niepodległa”. Rozgłośnia przystąpiła do programu zainicjowanego przez Ośrodek Karta z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Radio ZET przez cały rok będzie nadawać wiadomości historyczne „Nieskończenie Niepodległa”

Audycja będzie nadawana w każdy piątek i sobotę o godz. 14.00, a w kolejnych odcinkach zaprezentowanych zostanie 52 opowieści o najbardziej decydujących momentach w historii stulecia. Pierwsze wydanie zaplanowano na 5 stycznia br. Inicjatorem akcji „Nieskończenie Niepodległa” jest Ośrodek Karta.

- Radio ZET zdecydowało się na współpracę z Ośrodkiem Karta, aby świętowanie stulecia niepodległości Polski było przypomnieniem wydarzeń historycznych, a nie jedynie jednorazową relacją rocznicowych uroczystości. Chcemy o historii rozmawiać bez uprzedzeń i bez ideologicznych podziałów. W relacjach reporterów Radia ZET chcemy pokazać, że historia nas fascynuje, a rocznica niepodległości jest okazją do rozmowy o historii - wyjaśnia Sławomir Assendi, redaktor naczelny Radia ZET.

Celem programu jest ogólnopolska debata nad kondycją polskiej niepodległości, społeczeństwa i demokracji na przestrzeni ostatnich dziesięciu dekad. Historia okresu 1918-2018 opowiedziana zostanie w ścisłym kontekście niepodległości, z wyakcentowaniem momentów zasadniczych dla bytu niepodległego Rzeczpospolitej.

W programie „Nieskończenie Niepodległa” oprócz Radia ZET udział biorą „Rzeczpospolita”, Polsat News oraz portal Histmag.org.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od września do listopada 2017 roku udział Radia ZET wyniósł 13,5 proc.

Autor: łb

Wiecej informacji: Radio ZET, Nieskończenie Niepodległa

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia