WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Gazeta Bankowa” zwiększa objętość i obniża cenę. „Nie chcemy konkurować z „Forbesem”

Gorący temat

Łukasz Sitek zawieszony po informacji, że bez biletu awanturował się w pociągu i powoływał na pracę w TVP Info

13

Radosław Górecki wicenaczelnym „Gazety Bankowej”. Pismo rozbudowuje redakcję i odświeża layout

2016-05-30 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Od wydania czerwcowego „Gazeta Bankowa” (Fratria) ukazuje się w zmienionej szacie graficznej, a zespół redakcyjny pisma został rozbudowany. Zastępcą redaktora naczelnego magazynu został Radosław Górecki - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Radosław Górecki wicenaczelnym „Gazety Bankowej”. Pismo rozbudowuje redakcję i odświeża layout

Po zmianach na łamach „Gazety Bankowej” pojawiło się więcej fotografii i kolorów, a layout jest teraz bardziej dopasowany do magazynowego charakteru miesięcznika. Zmieniono m.in. czcionkę oraz sposób łamania tekstu.

Ponadto do tytułu wprowadzono nowe działy - „Pasje” i „Kronikę”. Nowością jest również sekcja „Raport”, w której czytelnicy znajdą kilka artykułów na określony temat (w numerze czerwcowym teksty z „Raportu” dotyczą gospodarki Ukrainy). Dotychczas „Tematem numeru” był jeden artykuł.

Redaktorem naczelnym „Gazety Bankowej” pozostaje Wojciech Surmacz. Jego zastępcą został Radosław Górecki, który współpracował już z redakcją miesięcznika, a ostatnio pełnił funkcję communictaion manager w Colliers International. W przeszłości Górecki przez wiele lat pracował jako dziennikarz w „Pulsie Biznesu”, a także w „Dzienniku”. Był też wicenaczelnym miesięcznika „Eurobuild”.

Do redakcji „GB” dołączyli także dziennikarze Aleksander Kobyłka i Mateusz Kasperski. Obaj odpowiadają za treści online na stronie internetowej Gb.pl, ostatnio pracowali w redakcji „Forbesa”. Współpracę z „Gazetą Bankową” rozpoczął dziennikarz Tomasz Jóźwik - w najnowszym wydaniu przeczytać można jego dwa teksty. Poprzednio był związany z „Forbesem”.

Redaktor naczelny „Gazety Bankowej” Wojciech Surmacz tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl, że rozbudowa redakcji i odświeżenie pisma nastąpiły w związku z dalszym rozwojem całego magazynu.

- Zmiana layoutu nawiązuje do przedwojennych, klasycznych form graficznych, czyli można by rzec, że do naszych korzeni. Co prawda do 1939 roku „Gazeta Bankowa” nie była wydawana w formie magazynowej, ale staraliśmy się uchwycić formę i styl z tamtych czasów. Sądząc po dość licznych, pozytywnych reakcjach naszych czytelników myślę, że się udało - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Wojciech Surmacz.

Surmacz dodaje, że co miesiąc redakcja „GB” spotyka się z radą programowa tytułu i wspólnie z jej członkami stara się bieżąco komentować kierunki rozwoju polskiej gospodarki. Przewodniczącym rady jest prof. Eugeniusz Gatnar.

We wtorek 31 maja „Gazeta Bankowa” organizuje galę rozdania nagród dla zwycięzców rankingu „Polska to My - Liderzy Polskiej Gospodarności 2016”, a 14 czerwca odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu „Najlepszy Bank”. Wydawca „GB” w tym roku organizował także gale „Odpowiadam Polsce - Ranking Firm Odpowiedzialnych Społecznie” i „Techno Biznes 2016”. Rok temu „Gazeta Bankowa” reaktywowała projekt rocznika ekonomicznego „Polski Kompas”.

Ostatnie poważne zmiany w tytule wprowadzono w kwietniu ub.r. - „GB” zwiększyła wtedy objętość i obniżyła cenę. Wydanie miesięcznika liczy 140 stron i kosztuje 11,90 zł. Wydawca nie ujawnia nakładu oraz wyników sprzedaży pisma.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Autor: Łukasz Brzezicki

Wiecej informacji: Radosław Górecki, Gazeta Bankowa, Aleksander Kobyłka, Mateusz Kasperski, Tomasz Jóźwik

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia