SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reklama Lactovaginalu z Grzybem, Świądem i Upławem bez dyskryminacji mężczyzn (wideo)

Spot promujący Lactovaginal (produkowanyo przez Biomed), którego bohaterami są Janek Grzyb, Zenek Świąd oraz Zbyszek Upław czyhający w damskiej szatni na kobiety, nie dyskryminuje mężczyzn - uznała Komisja Etyki Reklamy.

Skarżący do KER internetowy spot promujący Lactovaginal stwierdził, że klip narusza branżowy kodeks etyczny, bo przedmiotowo przedstawia mężczyzn jako przyczyny damskich problemów zdrowotnych.

Kampania promująca Lactovaginal prowadzona była latem br. m.in. w serwisach VoD i na YouTube. Kreację reklam przygotował Abanana Advertising, kreatywny zespół agencji interaktywnej Eura7, we współpracy z Imperia Film.

Pełnomocnik Biomedu w odpowiedzi na zarzuty wyjaśnił przede wszystkim, że w reklamie chodziło o pokazanie problemu, jakim jest zakażenie intymne, przedstawienie rodzajów dolegliwości, a w szczególności pokazanie miejsca, w których może dojść do potencjalnego zagrożenia (basen).

- Chodziło jedynie o nietuzinkowe i niesztampowe uosobienie problemów kobiecych za pomocą zabawnych tzw. brand heroes, czyli bohaterów, ikon marki. Janek Grzyb, Zbyszek Upław i Zenek Świąd są jedynie personifikacją problemów, jakie mogą spotkać kobiety w poszczególnych sytuacjach. Zostali oni przedstawieni w sposób przerysowany i karykaturalny. W grze aktorskiej ukazany jest nadmierny ekspresjonizm, natomiast sama obecność mężczyzn w damskiej szatni nie zdarza się na co dzień, przez co świadczy o absurdalności całego przekazu. Reakcje kobiet w spocie ukazują zgorszenie nie samymi postaciami, w tym przypadku płci męskiej, ale dolegliwościami, jakie bohaterowie reprezentują. Podstawą działania skarżonego były: komizm i odrobina absurdu, na co wskazuje lekka, żartobliwa muzyka oraz stop klatki inspirowane filmami akcji. Dzięki takiemu przedstawieniu problemu, reklama zwraca na siebie większą uwagę niż spoty marek konkurencyjnych, których bohaterami są zwykle lekarze lub farmaceuci. Tego typu spoty są bardzo podobne i dla przeciętnego użytkownika trudne do rozróżnienia, a nazwa leku tym samym trudna do zapamiętania. Dzięki spotowi przygotowanemu przez skarżonego, Lactovaginal wyróżnił się na rynku produktów konkurencyjnych - napisano w odpowiedzi na skargę.

Komisja Etyki Reklamy oddaliła skargę na spot Lactovaginalu, uznając, że nie zawiera on elementów dyskryminujących mężczyzn.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Reklama Lactovaginalu z Grzybem, Świądem i Upławem bez dyskryminacji mężczyzn (wideo)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Powinni ustawowo zakazać tych durnych reklam Kutaspirazolów, Wątrobixów i Sralixów!
odpowiedź
User
Bob
@pavv: czytałem wiele twoich postów i na podstawie dedukcji, doszedłem do wniosku że pracujesz/pracowałeś w reklamie. Więc chyba zdajesz sobie sprawę, jakie byłby konsekwencje dla rynku reklamy, gdyby ograniczyć budżety firm farmaceutycznych?
odpowiedź
User
Antylewak
Taaa... Jasne! Jak w reklamie są pokazywani mężczyźni jako przyczyna damskich problemów zdrowotnych, to jest to OK. Jak w reklamie środków na potencję dla mężczyzn są pokazywane atrakcyjne kobiety to jest to seksizm! Ciekaw jestem jak potężna byłaby feministyczna furia gdyby w owych środkach na potencję wystąpiłyby: Anna Chcica, Monika Erekcja oraz Anita Ejakulacja... JEBANI HIPOKRYCI!!!
odpowiedź