W br. prawa do transmisji w telewizji i w internecie finału Super Bowl zdobyła stacja Fox. W połowie grudnia ub.r. nadawca ujawnił, że sprzedał już 90 proc. czasu antenowego przy tym wydarzeniu, a 30-sekundowy spot kosztuje ok. 5 mln dol.
Poszukując dodatkowych przychodów z reklam w styczniu br. Fox zapowiedział, że jego internetowy serwis Fox Sports udostępni za darmo streaming z Super Bowl 2017 z dynamicznie dobranymi reklamami.
Super Bowl jest wydarzeniem nie tylko sportowym, ale także medialnym i reklamowym. Marki chętnie wykorzystują transmisję najbardziej oglądanego meczu futbolu amerykańskiego w ciągu roku do promocji swoich produktów. W br. emisję swoich spotów przygotowanych specjalnie na Super Bowl potwierdziło wiele firm obecnych przy tym wydarzeniu w latach poprzednich. Pojawili się też debiutanci, a kilka znanych marek zrezygnowało z reklam przy Super Bowl 2017.

Wśród nieobecnych w tegorocznej edycji Super Bowl są takie firmy jak Butterfinger, Doritos, Heinz, Mini USA oraz Toyota. Z kolei jako debiutanci na Auper Bowl pojawią się m.in. marki Bush oraz 84 Lumber.
Lista firm i marek, które potwierdziły dotąd emisję swoich spotów przy Super Bowl 2017:AudiBuickHondaHyundaiKiaLexus
Mercedes-BenzWeatherTechAvocados From MexicoBaiSkittlesSnickersBud LightBuschTurboTaxGoDaddyTop Games USA Inc.Wix.com
FebrezeGNCMr. CleanPersil84 LumberSquarespace











