SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Rekordowe wyniki oglądalności TVN24 i TVP Info w lipcu, Polsat News 2 zyskał najwięcej

W lipcu br. liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych był TVN24, który zanotował najwyższy miesięczny udział w historii. Na czele wzrostów uplasował się Polsat News 2, a najwięcej straciła Telewizja Republika - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Pierwsze miejsce wśród stacji newsowych w lipcu br. należało do TVN24, którego udział wyniósł 5,39 proc. Względem analogicznego miesiąca rok wcześniej wynik ten wzrósł o 13,95 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl, jest to najwyższy miesięczny udział tej stacji w historii jej nadawania, czyli od 2001 roku.

Drugą lokatę zajęła nadająca naziemnie stacja TVP Info. Średni miesięczny wynik tej stacji zwiększył się o 19,48 proc. do 5,09 proc. Antena ta zanotowała najlepszy wynik od 6 lat (wyższy udział, wynoszący 5,43 proc., TVP Info miało w sierpniu 2011 roku).

Podium uzupełnia Polsat News. W ubiegłym miesiącu kanał miał 1,38 proc. udziału, po spadku względem lipca 2016 roku o 6,12 proc. Wynik tej stacji z lipca br. to drugi najwyższy w historii nadawania (rekord padł podczas wspomnianego wyżej lipca ub.r.).

Kolejną pozycję zajął kanał TVP3 z udziałem na poziomie 0,99 proc. Jego wynik względem lipca 2016 roku spadł o 8,33 proc.

Trzy oczka niżej uplasował się Polsat News 2 z udziałem wynoszącym 0,16 proc. Jego wynik zwiększył się o 60 proc. - najbardziej w zestawieniu.

Z kolei najwięcej straciła Telewizja Republika, której wynik zmalał o 30 proc. do 0,07 proc. udziału.

Największy udział (6,08 proc.) wśród grup kanałów newsowych w lipcu br. miała TVP, mająca w portfolio stacje TVP Info i TVP3 i notujący wzrost o 13,86 proc. Drugie miejsce zajęły stacje newsowe TVN, których udział zwiększył się o 12,65 proc. do 5,79 proc. (łączne dane dla TVN24 oraz TVN24 BiS).

Wśród widzów w grupie komercyjnej (16-49) na pozycji lidera wśród stacji informacyjnych w lipcu 2017 roku znalazł się TVN24 z wynikiem 3,23 proc., po wzroście o 11 proc.

Drugie miejsce zajęło TVP Info (2,09 proc. udziału, do góry o 8,29 proc.), a trzeci był Polsat News (0,98 proc.; w dół o 14,04 proc.).

Liderem wzrostów w tym ujęciu była Superstacja - do góry o 16,67 proc. do 0,07 proc. Z kolei największy spadek, wynoszący 62,50 proc., również i tutaj miała Telewizja Republika.

Spośród grup kanałów informacyjnych liderem wśród widzów w wieku 16-49 lat był TVN. Stacje tej grupy miały tutaj 3,54 proc. udziału, po wzroście o 8,92 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowe wyniki oglądalności TVN24 i TVP Info w lipcu, Polsat News 2 zyskał najwięcej

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Na ochłodę przypomnę o ostatnim tygodniu lipca. Po zakończeniu protestów kanały informacyjne zanotowały odpływ widza. TVN24 w granicach -1,%, TVPINFO -2%.

Nadmierna ilość widzów w kanałach informacyjnych oznacza, że Polska ma goraczkę, przechodzi chorobę wywołaną przez rządzących. Jest to dobra wiadomość tylko dla kanałów informacyjnych, które żyją z relacjonowała przebiegu choroby. Ale nie dla Polski
20 4
odpowiedź
User
Andre
Kolego szanowany sondaże oglądalności są wysoce niewiarygodne patrząc na zasięg TVN24 (kodowany) TVPINFO nie kodowany dostępny w100% kraju z każdego gapfilera przeciętnie tych gapfilerow tzw przekaźników przypada kilkanaście na każde wojewodztwo. Podam swój przykład tylko w przeciągu trzech miesięcy demontujac kilkanaście anten tvsat na dvb-t i powiem tak sam jestem tym zaskoczony.
6 3
odpowiedź
User
Veria
Był gorący okres w polityce, najlepszy dla stacji newsowych a polsatowi spada. Mam wrażenie że im nie zależy by ogladalo ich wiecej osób.
2 0
odpowiedź
User
lili
Nawet w gorącym okresie jakim był lipiec dla polityki TVP INFO nie potrafi byc lepsze od TVN24. Przecież to jest jakiś żart. Obiektywnie rzecz biorąc to TVN24 lepiej pokazywał relację z tego okresu. Byli różni goście z różnych stron sceny politycznej. Natomiast TVP INFO wszystko na jedno kopyto tych gości zapraszał. Dla mnie to cały zarząd TVP INFO powinno podać się do dymisji jeśli nie potrafi w tak gorącym okresie pokonać TVN24 mimo wyższego zasięgu. Przecież to jest jakiś żart.
10 5
odpowiedź
User
Andre
Mam nadzieje lili ze i ty się obudzisz. Chce ci przypomnieć ze TVPINFO zaprasza wszystkie ugrupowania oprucz SZCZERBY który obrazal i zachowywał się jak pajac a tak poza tym jak ktoś ma trochę oleju w głowie to na ostatnich taśmach wszystko było słychać to debil itd a reszta to bez komentarza
4 14
odpowiedź
User
lili
Mam nadzieje lili ze i ty się obudzisz. Chce ci przypomnieć ze TVPINFO zaprasza wszystkie ugrupowania oprucz SZCZERBY który obrazal i zachowywał się jak pajac a tak poza tym jak ktoś ma trochę oleju w głowie to na ostatnich taśmach wszystko było słychać to debil itd a reszta to bez komentarza


Nie zmienia to faktu że TVN24 lepiej relacjonował wydarzenia o sądownictwie. Dla mnie były ciekawsze rozmowy niż w TVP INFO. Tam tylko mówili o tym że PIS ma rację. Co mnie najbardziej denerwowało że ciągle gadali że trzeba reformować sądy. Przecież nikt nie mówi że nie, tylko inaczej Duda chce to zrobić niż Pis a TVP Info dalej że powinno być jak PIS chce a nie Duda. Po tym jak potraktowali Dudę z orędziem to skandal. TVN 24 przynajmniej okazał szacunek Dudzie a TVP INFO nie. Nie zmienia to faktu że TVP INFO powinien się trochę przyłożyć co do niektórych rzeczy zwłaszcza do pasków bo one brzmią jak z horroru a to odstrasza.
11 3
odpowiedź
User
Greg
TVP Info coraz więcej osób ogląda jako zjawisko przyrodnicze.
9 5
odpowiedź
User
Andre
Powiem tak nikt nie każe ci oglądać TVPINFO ja nie oglądamy twojej stacji z racji dbałości o narodowość czyli o Polskę a co do sądów należy zreformować od podstaw i nie powinno podlegać dyskusji bo gdybyś miała w jakikolwiek sposób do czynienia szybko byś zmieniła zdanie gwarantuje ci to!!!
4 6
odpowiedź
User
Nie dla TVPiS i radia PiS
Sądy nie powinny być kontrolowane przez jedną partię polityczną. Doprowadzi to do tego, że jeśli ktoś jest przeciwny PiS to rozprawę w sądzie przegra pomimo, że racja jest po jego stronie. To ma być uczciwe?
TVP Info jest pełne kłamstw i niedomówień. Polują na tanią sensację gorzej niż tabloidy najgorszego gatunku. Dodatkowo pokazują odrealnioną rzeczywistość której nie ma. TVN nie jest lepsze ale przynajmniej patrzą krytycznie na działania PiS i widzą konsekwencje. W TVP Info tego nie ma. Są same ehy i ahy nad PiS. Nie da się tego oglądać na trzeźwo.
6 1
odpowiedź
User
Andre
A w Niemczech ,Francji Holandii kto decyduje o sadach jak nie parlament czyli ta partia która rządzi trochę wiedzy wystarczy i przyslowiego oleju w mozgu żeby to zrozumieć i powiem na koniec nigdy PRL BISKUPOWI
3 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry