WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Naukowcy pracują nad wydłużaniem życia człowieka. "W przyszłości nieśmiertelność"

Reuters wprowadza system Lynx Insights, inteligentnego asystenta dla dziennikarzy

2018-03-14 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Reuters opracował oparte na sztucznej inteligencji oprogramowanie Lynx Insights, które ma pomagać w pracy dziennikarzom agencji. System na podstawie analizy danych będzie sugerować istotne wątki i trendy na które warto zwrócić uwagę w trakcie tworzenia konkretnego artykułu.

fot. Shutterstock.com fot. Shutterstock.com

O wprowadzeniu do użytku narzędzia Lynx Insights poinformował w trakcie konferencji NICAR Padraic Cassidy, wydawca w agencji Reuters odpowiedzialny za systemy tworzenia newsów.

Lynx Insights to oparty na mechanizmach sztucznej inteligencji system umożliwiający szybką i wnikliwą analizę konkretnych danych. Analizując informacje oprogramowanie ma wskazywać dziennikarzom dostrzeżone w nich trendy i anomalie oraz sugerować konkretne wątki warte umieszczenia w tworzonym materiale.

Reuters pracuje nad własnymi systemami automatyzacji tworzenia treści od 2015 r. i wcześniej podjął już próby wykorzystania algorytmów do pisania depesz informacyjnych i dłuższych tekstów. Jednak Padraic Cassidy prezentując system Lynx Insights przyznał, że w wypadku obszerniejszych materiałów wciąż widać że zostały one napisane przez maszynę. Dlatego Reuters postanowił stworzyć rozwiązanie, które wykorzysta największe analityczne atuty algorytmów AI, a dziennikarzom pozostawi ostateczne stworzenie na tej podstawie publikowanej treści. Agencja podkreśla, że obecność Lynx Insights oznacza większą wydajność w opracowaniu tekstów i stanowi istotne wsparcie merytoryczne dla dziennikarzy.

Według zapowiedzi Reutersa Lynx Insights stopniowo będzie udostępniany pracownikom agencji na całym świecie. Wydawca zaznacza też, że wprowadzenie systemu w żadnym wypadku nie oznacza zastąpienia dziennikarzy przez roboty. Jest to zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami kierownictwa agencji. W 2015 r. w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Reg Chua, redaktor naczelny Reutersa ds. operacji redakcyjnych, danych i innowacji podkreślał, że sztuczna inteligencja i roboty w przyszłości będą jedynie współpracownikami dziennikarzy i nie zastąpią ich w tworzeniu najistotniejszych materiałów.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Reuters, Lynx Insights, roboty, sztuczna inteligencja

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia