WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polscy eksporterzy wracają do Rosji

Rosja wykluczona z Eurowizji i bez praw do transmisji telewizyjnej z konkursu

2017-04-19 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Europejska Unia Nadawców (EBU) podjęła decyzję o wykluczeniu Rosji z udziału w tegorocznej edycji konkursu Eurowizji. Wcześniej Rosja odrzuciła propozycje rozwiązania kryzysu związanego z wjazdem na Ukrainę reprezentantki Rosji. Dodatkowo zapowiedziano, że państwowy telewizyjny Pierwyj Kanał nie nada transmisji z finału Eurowizji z Kijowa.

Julia Samoylova Julia Samoylova

Kryzys wokół udziału Rosji w tegorocznej Eurowizji powstał w marcu br. gdy reprezentantka tego kraju Julia Samoiłowa dostała zakaz wjazdu na teren Ukrainy i nie wystąpi podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie.

Powodem zakazu jest fakt, że w 2015 r. rosyjska piosenkarka wystąpiła na Krymie, po tym jak Rosja anektowała to terytorium. Wokalistka miała również umieszczać w mediach społecznościowych wpisy zachęcające Ukraińców do niepokojów społecznych.

Europejska Unia Nadawców (EBU) podjęła negocjacje w sprawie udziału Rosji w tegorocznej Eurowizji, ale jednocześnie krytycznie oceniła postępowanie władz ukraińskich i rozważała wykluczenie tego kraju z kilku przyszłych odsłon konkursu.

EBU prowadziła rozmowy z Rosjanami. Padły propozycje występu Samojłowej za pośrednictwem satelity lub zmiany reprezentanta Rosji na kogoś, kto będzie miał prawo wjazdu na Ukrainę. Jednak strona rosyjska odrzuciła wszystkie sugerowane rozwiązania. Dodatkowo zaś zapowiedziano, że publiczna stacja telewizyjna Pierwyj Kanał w tym roku nie będzie transmitowała finału Eurowizji, choć robiła to zawsze w latach ubiegłych.

 

W tej sytuacji EBU opublikowała na swojej stronie komunikat, w którym informuje o ostatecznym wykluczeniu Rosji z udziału w tegorocznym finale Eurowizji. W oświadczeniu wyrażono żal, że konkurs odbędzie się bez kompletu uczestników, a polityka oraz międzynarodowe spory zaprzeczają podstawowym ideom przyświecającym Eurowizji.

62. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w dniach 9 i 11 maja (półfinały) oraz 13 maja (finał) przez ukraińskiego nadawcę publicznego Narodowa Telekompania Ukrainy (NTU). Polskę będzie reprezentować Kasia Moś z utworem „Flashlight”.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Eurowizja, EBU, Julia Samojłowa, Rosja

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia