WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Safari i Opera Mini w górę na urządzeniach mobilnych, Chrome, przeglądarka Androida i IE w dół

Rynek przeglądarek internetowych: Chrome rządzi na świecie i w Polsce

2014-12-02 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Google Chrome - najpopularniejsza przeglądarka internetowa - w listopadzie br. zanotowała wzrost udziału i jeszcze bardziej umocniła się na pozycji zdecydowanego lidera zarówno na globalnym, jak i polskim rynku.
 

Rynek przeglądarek internetowych: Chrome rządzi na świecie i w Polsce

Z danych StatCounter wynika, że w listopadzie br. Chrome miał w skali globalnej 48,06 proc. udziału w globalnym rynku internetowych przeglądarek, w porównaniu do 47,63 proc. w październiku.

W tym samym czasie wzrost zanotował także drugi w rankingu Internet Explorer Microsoftu - z 19,3 proc. do 19,6 proc.. Stracił natomiast trzeci Firefox - z 17,04 proc. do 16,74 proc.

Pierwszą piątkę uzupełniły przeglądarki Safari firmy Apple (10,63 proc. - spadek o 0,36 pkt. proc.) i Opera (1,43 proc. - wzrost o 0,1 pkt. proc.).

W Polsce Chrome również umocnił pozycję lidera. Przeglądarka Google odnotowała wzrost z 45,98 proc. w październiku do 46,76 proc. w listopadzie, podczas gdy drugi w naszym kraju Firefox - spadek z 34,83 proc. do 34,26 proc.

Na kolejnych miejscach znalazły się: Opera (wzrost z 7,48 proc. do 7,54 proc.), Internet Explorer (spadek z 7,09 proc. do 6,63 proc.) oraz Safari (wzrost z 2,22 proc. do 2,24 proc.).


 

Autor: km

Wiecej informacji: rynek przeglądarek internetowych, Chrome, Google Chrome, najpopularniejsza przeglądarka internetowa

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia