WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVN24 wyprzedziło TVP Info w styczniu, TVN24 BiS o 46 proc. do góry

Kolejna zabawna wypowiedź Ryszarda Petru w dżinglu TVP Info (wideo)

2017-02-10 A A A KOMENTARZE: 14 FORUM DRUKUJ POLEĆ

TVP Info zaczęło emitować kolejny dżingiel autopromocyjny z zabawną wypowiedzią przewodniczącego Nowoczesnej Ryszarda Petru. To kolejny klip stacji ze słowami tego polityka.

Ryszard Petru, fot. TVP Info Ryszard Petru, fot. TVP Info

W dżinglu TVP Info udostępnionym w piątek pokazywana jest wypowiedź Ryszarda Petru sprzed kilku dni na temat jego spotkań z zagranicznymi politykami. Lider Nowoczesnej przekonywał, że ze wszystkimi jest na „ty”, czyli „you”, ponieważ w języku angielskim nie używa się formy „pan”. Z tej wypowiedzi żartowano w serwisach społecznościowych.

To kolejna wypowiedź Ryszarda Petru, która znalazła się w dżinglu autopromocyjnym TVP Info. Na początku stycznia emitowano klip, w którym polityk, odpowiadając na pytania o negocjacje dotyczące zakończenia protestu posłów PO i Nowoczesnej na sali plenarnej Sejmu, stwierdził kilka razy, że „wszyscy wszystko wiedzą”. Może to kojarzyć się z hasłem głównym TVP Info - „#wieszwięcej”.

Stacja w swoim serwisie internetowym poinformowała, że dżingiel w ciągu kilku dni zanotował ponad 150 tys. wyświetleń na Facebooku i 70 tys. na Twitterze.

Z kolei zaraz po zakończeniu protestu na sali plenarnej TVP Info emitowało dżingiel, w którym barwnie komentowali to Ryszard Terlecki z PiS („muppet show się kończy) i Ryszard Petru („Mówiłem Grzegorzowi Schetynie, że trzeba szukać innych rozwiązań. Powiedział, że wejdzie na trybunę. No, to wlazł i zlazł”).

 

TVP Info pokazywało też inne dżingle autopromocyjne z oryginalnymi wypowiedziami, np. z zabawną reakcją skoczka narciarskiego Piotra Żyły na pytanie po jednym z konkursów Pucharu Świata transmitowanych w TVP1.

 

Dżingle autopromocyjne są pokazywane na antenie TVP Info oraz udostępniane na profilach stacji na Facebooku (ma 280 tys. użytkowników) i Twitterze (625 tys. followersów).

Według Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 273 544 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,67 proc.

Autor: tw

Wiecej informacji: Ryszard Petru, TVP Info, dżingiel

Komentarze (14) Dodaj komentarz

 1. Wyobrażacie sobie, że coś takiego robi TVN, np. z prezesem w roli głównej? Jaki byłby ryk, że niemiecka telewizja śmiała uderzyć w demokratyczną władzę... (w rzeczywistości nie niemiecka, tylko amerykańska, a po drugie każda władza po 89 roku była demokratyczna, ale te szczegóły nie byłyby istotne).


  drogi kolego, za młody jesteś albo już demencja bierze kiedy kaczor był premierem,a brat prezydentem to takie ich lapsusy (oboje popełniali ich sporo bo wiecznie bez kartki jechali) szły codziennie w tvn- ie , a pozniej i w tvp:) słynne "czarne jest czarne a białe jest białe"


  Zdanie jest tak syntetycznie trafne i komiczne, że prawdopodobnie na trwałe weszło do języka tak, jak powiedzenia Wałęsy lub buszyzmy w USA.

  Żadne słowa wypowiedziane wcześniej ani później nie oddają istoty PiS w trafniejszej i bardziej zwięzłej formie, niż owo freudowskie przejęzyczenie.

  To zdanie ma szanse przeżyć wszystkie istniejące obecnie partie polityczne,. bo zawsze będzie jakaś siła, której nikt nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne.

  Czasem zdarza się zdanie, które nie ginie. Prawie pół tysiąca lat temu, w czasie Sejmu poseł Filip ze wsi Konopie (obecnie Białoruś), tak dalece odbiegł od tematu obrad, że wzbudził ogólną wesołość, która zmieniła się w przysłowie (w drugiej wersji jest to poseł na sejmik w Piotrkowie za Augusta I, ale wersja ta jest ewidentnie błędna, bo poseł Filip, jako przyczyna przysłowia opisywany jest już 100lat wcześniej; możliwa jest też wersja o "filipie" - czyli zającu spod miedzy; ponieważ poseł Filip był notowany w kronikach sejmowych, możliwe jest, że Filip z Konopi wyskoczył, jak filip /zając/ z konopi - wzmacniając komizm zdarzenia)

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia