WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Onet RAS-Polska uruchomił multimedialne biuro „Neon”. „Wizytówka cyfrowej twarzy firmy”

Ryszard Pieńkowski kupił od Ringier Axel Springer pozostałe 49 proc. udziałów Infor Biznes

2018-03-08 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Należąca do Ryszarda Pieńkowskiego firma Infor PL kupiła od Ringier Axel Springer 49 proc. udziałów spółki Infor Biznes (wydającej m.in. „Dziennik Gazetę Prawną” oraz serwisy Dziennik.pl, Gazetaprawna.pl i Forsal.pl). W efekcie Infor PL ma 100 proc. udziałów Infor Biznes.

Ryszard Pieńkowski, fot. Rafał Meszka Ryszard Pieńkowski, fot. Rafał Meszka

Nie podano, ile Infor PL zapłacił za 49 proc. udziałów Infor Biznes. We władzach Infor Biznes nie było przedstawicieli Ringier Axel Springer, więc transakcja nie wiąże się z żadnymi zmianami kadrowymi.

- Grupa serwisów internetowych Infor Biznes odgrywa czołową rolę w kategorii Biznes, Finanse, Prawo. „Dziennik Gazeta Prawna" ma silną pozycję na rynku, jest cenionym niezależnym źródłem informacji, dzięki czemu ma liczną grupę prenumeratorów i czytelników e-wydania oraz wersji papierowej - uzasadnia Ryszard Pieńkowski.

Spółka Infor Biznes powstała w połowie 2009 roku, w związku z tym że Axel Springer Polska zrezygnował z wydawania „Dziennika”. Tytuł połączono z „Gazetą Prawną” w „Dziennik Gazetę Prawną” należący do Infor Biznes. W firmie od początku 51 proc. udziałów miał Ryszard Pieńkowski.

Według danych ZKDP w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” wynosiła 46 063 egz. natomiast według badania Gemius/PBI serwisy internetowe Grupy Gazetaprawna.pl w styczniu zanotowały 7,7 mln realnych użytkowników i 50,29 mln odsłon.

Należąca do Ryszarda Pieńkowskiego Grupa Infor PL oprócz tytułów wydawanych przez Infor Biznes ma w swojej ofercie internetową bazę wiedzy księgowej, podatkowej i prawnej Inforlex, dziesięć czasopism specjalistycznych i ich witryny internetowe oraz wydaje książki o tematyce prawa, podatków i rachunkowości. Do firmy należy też spółka Infor IT oferująca rozwiązania mobilne. W komunikacie prasowym Grupa Infor PL podała, że w ub.r. jej wpływy wyniosły ponad 120 mln zł, z czego ponad 60 proc. pochodziło z produktów elektronicznych.

Autor: tw

Wiecej informacji: Ryszard Pieńkowski, Infor Biznes, Ringier Axel Springer, Dziennik Gazeta Prawna

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia