W komunikacie Samsung Electronics Polska poinformował, że po przeprowadzone przez firmę drobiazgowe dochodzenie wykazało problemy z baterią w smartfonach Samsung Galaxy Note 7 - na całym świecie jak dotąd zanotowano 35 tego typu przypadków. Jak informowaliśmy dzisiaj, w kilku sytuacjach wadliwa bateria po podłączeniu do ładowarki eksplodowała.
Koncern poinformował, że wstrzymał sprzedaż Samsunga Galaxy Note 7. Jego polski oddział prosi posiadaczy tych smartfonów o kontakt z autoryzowanym serwisem - poprzez infolinię telefoniczne 801 672 678 i +48 22 607 93 33 albo bezpośrednio (pełen wykaz serwisów znajduje się na stronie samsung.pl).
- Urządzenia zostaną poddane gruntownej weryfikacji i zwrócone ze sprawdzoną baterią bądź klient otrzyma nowy egzemplarz w przypadku zidentyfikowania wady. Cały proces może zająć do kilku tygodni - informuje firma. - Zdajemy sobie sprawę z niedogodności jakie niesie za sobą ta sytuacja, ale chcemy być pewni, że Samsung dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości. Bardzo blisko współpracujemy z naszymi partnerami, aby mieć pewność, że proces wymiany urządzeń będzie tak wygodny i efektywny jak to tylko możliwe - zapewnia.

Przedsprzedaż Samsunga Galaxy Note 7 była prowadzona w Polsce w drugiej połowie sierpnia, a oficjalny start sprzedaży w sklepach planowano na 16 września. Smartfon kosztuje prawie 4 tys. zł. Oficjalnie został zaprezentowany i wprowadzony do sprzedaży w wybranych krajach na początku sierpnia.











