WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jacek Szulecki na czele kreacji Leo Burnett Group

Gorący temat

Wiktor Świetlik odpowiada Janowi Pospieszalskiemu: Trójka nie upycha polskiej muzyki po nocy, w prime timie jest jej 69 proc.

0

Publicis Communications łączy agencje Arc, Leo Burnett oraz MSL w spółkę LBG, na czele Sebastian Hejnowski

2017-10-12 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Od 10 października Publicis Communications łączy w jedną spółkę LBG trzy agencje -  Arc, Leo Burnett i MSL. Nową strukturą kieruje Sebastian Hejnowski, dotychczasowy CEO MSL Central and Eastern Europe.

Sebastian Hejnowski Sebastian Hejnowski

Jak podano w komunikacie "zmiana w strukturze podmiotów wchodzących w skład Publicis Communications wynika przede wszystkim z chęci uproszczenia funkcjonowania agencji i zmniejszenia ilości biurokracji. W związku z tym, firma systematycznie redukuje liczbę podmiotów prawnych".

Od 10 października marki Arc, Leo Burnett oraz MSL będą funkcjonowały jako osobne oddziały w ramach jednej spółki LBG, której szefem będzie Sebastian Hejnowski. Przez ostatnie dwa lata pracował w warszawskim i paryskim biurze Publicis Groupe. Obecni dyrektorzy zarządzający Leo Burnett Warsaw - Hanna Jackowska, MSL - Sebastian Stępak oraz Arc - którego szefową jest Agnieszka Gryżewska - będą raportowali bezpośrednio do Hejnowskiego, zachowując dotychczasową niezależność swoich agencji. Wymienione marki będą funkcjonowały jako osobne oddziały w ramach jednej spółki LBG.

- Sebastian to dynamiczny menedżer, który buduje efektywne organizacje i zapewnia ich wzrost. Jego skuteczność i umiejętności zarządzania będą ważnym elementem budowania zintegrowanej oferty spółek w jednym z filarów grupy -   komentuje Tomasz Pawlikowski, chairman & CEO Publicis Communications.

W związku z połączeniem trzech agencji, planowana jest przeprowadzka biura MSL na powierzchnię biurową, gdzie znajduje się Leo Burnett i Arc.

Dyrektorem operacyjnym polskiego oddziału Publicis Communications od lipca tego roku jest Marek Gargała.

Autor: jd

Wiecej informacji: Sebastian Hejnowski, MSL, Arc, Leo Burnett, Publicis Communications, LBG

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia