WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Powstanie trzeci sezon serialu "Jeździec bez głowy"

Serial „Z archiwum X” po 13 latach powraca na ekrany

2015-03-25 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Stacja Fox poinformowała, że David Duchovny i Gillian Anderson pojawią się w nowej odsłonie serialu „Z archiwum X”. Zdjęcia do nowej serii mają się rozpocząć latem 2015 roku. Scenarzystą i producentem będzie ponownie Chris Carter.

Serial „Z archiwum X” po 13 latach powraca na ekrany

O powtórnym wprowadzeniu kultowego serialu na antenę stacja Fox poinformowała na konferencji prasowej.

Dana Walden i Gary Newman, szefowie Fox Television Group ujawnili, że na razie planowanych jest 6 odcinków nowej serii. Zdjęcia mają ruszyć w lecie br., a za scenariusz i produkcję będzie odpowiadał Chris Carter, twórca serialu, którego emisja zakończyła się w 2002 r. Tak jak przed 13 laty w role agentów Fox’a Muldera i Dany Scully wcielą się David Duchovny oraz Gillian Anderson.

- Traktuję ostatnie 13 lat po prostu jako przerwę w emisji serialu - wyznał podczas konferencji Chris Carter. - Dobra wiadomość jest taka, że w ciągu tego czasu świat stał się jeszcze dziwniejszy niż kiedyś, i będzie stanowił świetne tło dla historii, które zamierzamy opowiedzieć.

Na razie nie wiadomo kiedy nowa odsłona „Z archiwum X” pojawi się na ekranach. Serial miał swoją premierę w 1993 r. W sumie wyemitowano dziewięć sezonów czyniąc film jednym z najdłużej nadawanych seriali sci-fi w historii telewizji. „Z archiwum X” zdobyło 16 nagród Emmy oraz 5 Złotych Globów. Serię wyprodukują wspólnie 20th Century Fox Television i Ten Thirteen Productions.

Autor: ps

Wiecej informacji: Z archiwum X, David Duchovny, Gillian, Fox, The X Files

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia