SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Serwis o ekologii Reo.pl zawiesił działalność, rozstał się z Pawłem Sito

Paweł Sito nie jest już redaktorem naczelnym serwisu internetowego Reo.pl. Wydająca go fundacja REO wskutek problemów finansowych rozstała się z zespołem i jego szefem, zawieszając działalność witryny.

Poświęcony ekologii i zrównoważonemu rozwojowi Reo.pl wystartował po relaunchu w lutym 2018 roku. Szefem jego redakcji był Paweł Sito, który pracował już wcześniej dla samej Fundacji REO i dla serwisu, funkcjonującego w okrojonej wówczas wersji.

Teksty na stronę pisali m.in. Jakub Dymek, Magda Gacyk, Renata Dancewicz, Marcin Popkiewicz, Tomasz Lipiński i Ryszard Schnepf. Pojawią się także: Witold Jurasz, Piotr Wójcik i Grzegorz Cydejko. Teksty, na które składały się artykuły, analizy i newsy, publikowane miały być co trzy godziny - o 7.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 i 22.00.

Od początku czerwca serwis nie jest aktualizowany. Fundacja REO informuje, że z powodu trudności w pozyskiwaniu środków finansowych trzeba było rozstać się z zespołem serwisu i prowadzącym go Pawłem Sito i zawiesić działalność. Przy czym trwają prace nad reorganizacją treści i wkrótce możemy zobaczyć portal w nowej odsłonie.

Paweł Sito nie odpowiedział na pytania skierowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

Sito od drugiej połowy lat 80. był związany z Polskim Radiem. Współtworzył m.in. „Listę Przebojów Programu III”, „Krajową Scenę Młodzieżową”, „Muzykę nocą”, a także prowadził „Listę Przebojów Rozgłośni Harcerskiej”. W 2005 roku został dyrektorem i redaktorem naczelnym Radia BIS. Był też dziennikarzem Radia Wolna Europa (w latach 1992-1995), a od 1998 r. do 2001 r. pełnił funkcję dyrektora programowego Radiostacji. Pracował jako dziennikarz w kanale TVP Tylko Muzyka, jako szef działu Rozrywka w „Przekroju”, i był dyrektorem programowym kanałów Kino Polska i 4fun.tv. W swojej karierze współpracował też z TVP.

Dołącz do dyskusji: Serwis o ekologii Reo.pl zawiesił działalność, rozstał się z Pawłem Sito

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ren
To jak żyją inne podobne portale? Są lepiej zarządzane?
odpowiedź
User
Obserwator
Nic dziwnego, zatrudnianie drogich ludzi do prowadzenia takich witryn to szybka droga do przewalenia pieniędzy. REO wziął sobie drogich - i nie żyje. GramwZielone ma tanich, nie sili się na ostre tempo, mocno współpracuje z firmą od solarów tego samego właściciela - i żyje. WysokieNapiecie, które mocno zahacza o tematykę, przytuliło się do gigantów energetycznych - i żyje. ElektroWoz, głównie o samochodach elektrycznych, ale też dużo o OZE, wziął sobie jakiegoś przecinaka z dużych mediów - i zaraz padnie. Green-News to samo, chociaż raczej w perspektywie rocznej.

Rynek portali internetowych jest niewdzięczny, a rynek OZE to już w ogóle, bo to temat wielkich koncernów energetycznych, w których albo masz dojścia, albo nie jesteś nawet zauważany. Przy obrotach idących w dziesiątki milionów złotych im naprawdę nie chce się marnować czasu na rozmowę z jakimiś blogaskami, które chcą 1000 czy nawet 5000 złotych za baner.

Z kolei import znanych nazwisk z wielkich mediów oznacza bardzo duże ryzyko finansowe, bo oni zawsze domagają się co najmniej 5-7 tysięcy na rękę. A gdzie koszty serwerów, łącza, grafik, webmastera? Szanse na sukces są znikome, a żeby przeżyć dwa lata, to trzeba mieć mega wiedzę. Lub bogatego sponsora. :)
odpowiedź
User
wolna konopia
Potężna dawka dobrego dziennikarstwa i takie pisanie o trudnych, niby ekologicznych, jak piszecie, ale generalnie wokółekonomicznych tematach, które tym co znali REO, wchodziło łatwiej i skuteczniej niż z hermetycznej komunikacji innych od gospodarki.
odpowiedź