WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Australijczycy testują drony do dostarczania poczty

Gorący temat

Jakub Dymek pozywa Codziennik Feministyczny za tekst o gwałcie, chce przeprosin i zadośćuczynienia

0

Śląska policja testuje drony do śledzenia wykroczeń drogowych (wideo)

2016-05-09 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Drogówka na Śląsku rozpoczęła próby wykorzystywania drona do monitorowania sytuacji na lokalnych drogach i wykrywania wykroczeń popełnianych przez kierowców i pieszych. Bezzałogowy pojazd został skonstruowany przez inżynierów z Politechniki Śląskiej.

Śląska policja testuje drony do śledzenia wykroczeń drogowych (wideo)

Pierwsze testy zastosowania dronów do kontrolowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym odbyły się w ubiegłym tygodniu w Katowicach. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zajęli się głównie monitorowaniem sytuacji w okolicach przejść dla pieszych i zachowań kierowców oraz osób przechodzących przez jezdnię.

Obraz przekazywany był z drona, który na potrzeby policjantów został skonstruowany przez inżynierów z Politechniki Śląskiej. Przekaz z pojazdu bezzałogowego trafiał do policjantów oczekujących w pewnym oddaleniu od konkretnego przejścia.

Po zarejestrowaniu wykroczenia kierowca lub pieszy byli zatrzymywani przez patrole. W komunikacie policja podkreśla, że monitorowanie sytuacji wokół przejść dla pieszych jest szczególnie istotne, bowiem tylko w br. na śląskich drogach w rejonie przejść dla pieszych doszło do prawie 200 wypadków drogowych, w których 11 osób zginęło a 195 doznało poważnych obrażeń ciała.

Według zapowiedzi obecnie prowadzone testy poprzedzają możliwość zawarcia porozumienia przez komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach z dyrektorem centrum kształcenia kadr lotnictwa cywilnego w obszarze wykorzystania bezzałogowego statku powietrznego do działań policyjnych.

Na razie jednak nie wiadomo kiedy drony wejdą na stałe na wyposażenie policyjnych patroli na Śląsku i w innych regionach Polski.

Autor: ps

Wiecej informacji: policja, drony, śląska policja, drogówka

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia