WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVN24 przed MTV liderem na Twitterze, TVP Info i PiS najczęściej wspominani, u Tomasza Lisa najwięcej się dzieje (TOP10)

„Ślub od pierwszego wejrzenia 2” od 11 września w TVN. „Chętnych do wzięcia udziału w eksperymencie wciąż nie brakuje”

2017-08-18 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W poniedziałek, 11 września br. na antenie TVN wystartuje druga edycja kontrowersyjnego programu „Ślub od pierwszego wejrzenia”. - Tym razem zgłosiły się osoby samotne, dla których konieczność zawarcia ślubu nie była już zaskoczeniem - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Madej, producent programu.

fot. tvn fot. tvn

Reality-show „Ślub od pierwszego wejrzenia” polega na łączeniu w pary osób, które nigdy wcześniej się nie znały i wyraziły zgodę na udział w programie. Idea ta nawiązuje do zwyczaju swatania.

Pary są dobierane na podstawie kryteriów takich jak: testy psychologiczne, wzrost czy doświadczenie życiowe. Zajmują się tym eksperci - w drugiej edycji ponownie są to: profesor antropologii Bogusław Pawłowski, seksuolog Monika Staruch oraz psycholog Piotr Mosak.

Po raz pierwszy duety spotykają się w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie zostaje im udzielony ślub. Przez kolejne tygodnie kamera towarzyszy małżonkom m.in. w podróży poślubnej, podczas odwiedzin rodziny i we wspólnym mieszkaniu. Uczestnicy programu muszą odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji, a po miesiącu zdecydować, czy chcą układać życie we dwoje.

O kontynuacji programu portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy w listopadzie ub.r. Wówczas stacja poszukiwała uczestników do drugiej edycji show.

- Zdecydowaliśmy się na kontynuację ponieważ po pierwszym sezonie okazało się, że chętnych do wzięcia udziału w eksperymencie wciąż nie brakuje. Tym razem otrzymaliśmy zgłoszenia nie tylko z Polski, ale również z innych krajów. Ta edycja będzie jednak inna niż poprzednia. Wynika to nie tylko z faktu, że format programu jest już znany, ale przede wszystkim z osobowości i charakterów osób, które wezmą w nim udział - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Madej, producent programu.

Do drugiej edycji programu zgłosiło się 500 osób, spośród których eksperci wybrali najlepiej rokujące pary. Eksperckie analizy, testy psychologiczne, badania barwy głosu, zapachu i upodobań wizualnych trwały kilka tygodni.

- Tym razem zgłosiły się osoby samotne, dla których konieczność zawarcia ślubu nie była już zaskoczeniem. Jednak nie wszyscy zdawali sobie w pełni sprawę z konsekwencji i realnych wyzwań, które przed nimi staną. Kolejne spotkania i rozmowy kandydatów z ekspertami musiały też wykluczyć z eksperymentu osoby, których intencje budziły wątpliwości naukowców, a ich chęć budowania rodziny pozostawała tylko w sferze deklaracji - informuje nas Eliza Kowalewska, która również odpowiada za produkcję formatu.

Nowe odcinki „Ślubu od pierwszego wejrzenia” TVN będzie pokazywać w poniedziałki o godz. 22.30, począwszy od 11 września 2017 roku. Prace nad drugą edycją eksperymentu rozpoczęły się jesienią ub.r. Trwały one do wiosny br.

Pierwszy sezon kontrowersyjnego reality-show emitowany był jesienią ub.r. - również w poniedziałki o 22.30. Średnia widownia programu wyniosła wówczas 1,50 mln osób, co przełożyło się na 15,41 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 20,13 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 17,88 proc. w grupie 16-59.

W finale pierwszej edycji programu okazało się, że żadnej z par nie udało się utrzymać małżeństwa. - Związki z poprzedniej edycji nie wytrzymały próby czasu, ale w tej jest nieźle - informuje nas Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Program realizowany jest na bazie duńskiego formatu „Gift Ved Forste Blik”.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w pierwszym półroczu br. wyniósł 9,79 proc.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Ślub od pierwszego wejrzenia, TVN, jesienna ramówka

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia