WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

RMF FM liderem w Bydgoszczy. Eska i Radio Pogoda awansowały na podium

RMF FM wyprzedziło Trójkę w Lublinie. Złote Przeboje Puls tuż za podium

2018-03-12 A A A KOMENTARZE: 16 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Nowym liderem słuchalności w Lublinie w okresie od sierpnia ub.r. do stycznia br. zostało RMF FM. Podium w tej fali uzupełniają: Radio ZET i Trójka - wynika z badań słuchalności radia.

RMF FM wyprzedziło Trójkę w Lublinie. Złote Przeboje Puls tuż za podium

Z raportu Radio Track Millward Brown, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od sierpnia 2017 roku do stycznia 2018 roku z miejsca drugiego na pozycję lidera rynku radiowego w Lublinie awansowało RMF FM z udziałem na poziomie 14,8 proc. Wynik tej stacji względem analogicznego okresu rok wcześniej wzrósł z 12,5 proc.

Na drugie miejsce - z trzeciego - awansowało Radio ZET (z 11,1 proc. do 11,6 proc.). Podium uzupełnia spadła Trójka (z 13,9 proc. do 11,3 proc.), która rok wcześniej była liderem. Z kolei z siódmego na czwarte miejsce awansowało Złote Przeboje Puls (z 6,4 proc. do 8,9 proc.).

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: radio w Lublinie, radio track

Komentarze (16) Dodaj komentarz

 1. Trójka jak i inne stacje Polskiego Radia powinny być poza wszelkimi rankingami.

  Ta jasne, ściągać abonament od całego społeczeństwa i nie przejmować się rankingami, robiąc radio dla garstki ludzi. Wywalić z Trójki Agnieszkę Szydłowską, Piotra Metza i całą znienawidzoną przez ciebie "muzykę od majorsów" i szczycić się tym, że prawie nikt takiego radia nie słucha?

  Sorry, ale piszesz bełkot na poziomie słynnego Macieja z radomskiej hurtowni...

  Nie, grać muzykę od majorsów - najlepiej tę samą co RMF, Zetka i Eska. One mają wyższą słuchalność, więc Trójka też będzie miała wyższą. Dobrze rozumiem tok twojego rozumowania.
  A teraz odpowiedz:
  - skąd weźmie się rynek na kolejne radio komercyjne oferujące tę samą muzykę,
  - dlaczego im więcej majorsów w Trójce, tym niższa słuchalność (tak było za Laskowskiego i tak jest od od kilku lat).
  Zakoduj sobie parę informacji:
  - Trójka nie będzie lepszym medium komercyjnym niż media komercyjne, bo to nie jej bajka,
  - obowiązuje zasada wyróżnij się lub giń, co oznacza, że Trójka może jedynie zyskać, gdy zaoferuje kompletnie co innego niż największe 3 media komercyjne,
  - poza majorsami powstaje na świecie znacznie więcej muzyki - jest sporo chłamu, ale generalnie dużo więcej wartościowych dźwięków, zarówno popowych, jaki i bardziej ambitnych. Mamy XXI wiek i wielu zdolnych ludzi jest w stanie samodzielnie wydawać płyty - poza tym wielu z nich nie chce chodzić na smyczy korporacji fonograficznej. Media publiczne powinny mieć ambicję odkrywać ciekawe dźwięki a nie być tubą kilku wytwórni - tylko dlatego, że kaska za reklamę, bilety VIPowskie na koncerty, wywiady ustawki z gwiazdami itp. itd. XXI wiek - grając z katalogu kilku wytwórni, to radio skazuje się na śmierć. Młodzi ludzie coraz częściej sięgają do pozaradiowych źródeł, więc mają w 4 literach guru radiowego, któremu nie chce się szukać ciekawej muzyki, bo ma na biurku kilkadziesiąt płyt od kumpli pracujących dla majorsów...

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia